Zvetda - Napredak

Crveno-beli su sjajnom igrom uspeli da zabeleže još jednu pobedu bez primljenog gola.

Strelci za domaću ekipu bili su Kraso u 5. i 71. minutu, Bukari u 35. i Mijailović u 37. minutu.

Trener Barak Bahar nije mogao da računa na povređenog Mirka Ivanića i Aleksandra Kataija koji još nije spreman za takmičarske utakmice. Van stroja su bili i Stefan Leković i Jovan Mijatović.

Već u 2. minutu meča, dosuđen je penal za Zvezdu.

Nemanja Đeković je neoprezno startovao nad Mitrovićem, a sudija Đorđević je pokazao na belu tačku. Siguran je bio Žan Filip Kraso.

U nastavku, crveno-beli su imali inicijativu, ali bez konkretne prilike.

Prednost je duplirao Bukari u 35. minutu. Kraso ga je sjajno pronašao, lopta je došla do Bukarija koji je šutirao iskosa iz neposredne blizine gola Napretka. Bajić je loše intervenisao, a lopta je zavšila u mreži.

Samo dva minuta kasnije, Crvena zvezda dolazi do još jednog gola. Srđan Mijailović je sjajno šutirao sa oko 25 metara nakon asistencije Rodića, a čuvar mreže kruševačke ekipe je bio nemoćan.

Zvezda - Napredak

Na poluvremenu, crveno-beli su vodili 3:0.

U 49. minutu, viđen je sjajan prolaz Lučića po desnoj strani, a sudija Đorđević je posle starta Mršića nad fudbalerom crveno-belih pokazao na belu tačku. Ipak, posle konsultacija sa VAR sobom, dosuđen je slobodan udarac.

U 59. minutu beležimo prvi udarac u okvir gola golmana Glazera, a šutirao je Vukajlović.

U 65. minutu, Nedeljković je sjajno šutirao sa dvadesetak metara, ali je ta lopta posle odbrane Glazera završila u korneru.

Na 4:0 povisio je Žan Filip Kraso u 71. minutu utakmice. Driblingom je sjajno prevario Jovića. Namestio se i levicom sa dvadesetak metara zatresao mrežu Napretka.

Do kraja utakmice, Jovanović je neometan u 91. minutu šutirao sa desetak metara, a Glazer je sjajno intervenisao.

Ostalo je 4:0.

Posle ovog meča, Crvnena zvezda ima 6 bodova, dok Napredak nema nijedan bod.

U sledećem kolu, Crvena zvezda gostuje ekipi Mladosti u Lučanima, dok Napredak dočekuje ekipu Vojvodine.

Crvena zvezda - Napredak 4:0 (3:0)

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Nikola Đorđević

Strelci: Kraso (p) 5, 71,  Bukari 35, Mijailović 37

Crvena zvezda: Glazer – Degenek, Dragović (od 58. Milunović), Rodić – Bukari, Mijailović (od 58. Nedeljković), Stamenić, Mitrović (od 70. Azarov) – Olajinka, Kraso (od 81. Kangva), Lučić (od 58. Šljivić).

Napredak: Bajić – S. Jovanović, Đeković, Mršić, Prijović – Putinčanin (od 46. Jović), Tomić (od 67. Krstić) – Nenadović (od 74. Babić), Stoiljković (od 46. Stanojlović), Vukajlović - Ljubomirac  (od 67.Jovanović) .

TOK MEČA:

Kraj meča. Crvena zvezda je pobedila rezultatom 4:0 (3:0).

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

90. minut - Sjajna odbrana Glazera. Đorđe Jovanović se sjajno oslobodio Rodića i neometan šutirao sa desetak metara, a izraelski golman sjajno interveniše.

84. minut - Opao je tempo utakmice. Zvezda pred sigurnom pobedom.

83. minut - Žuti karton za Vukajlovića nakon prekršaja nad Nedeljkovićem.

81. minut - Dvostruki strelac Kraso je izašao, a ušao je Kings Kangva.

77. minut - Nedeljković je dobio žuti karton.

74. minut - U ekipi Napretka, izašao je Uroš Nenadović, a ušao je Siniša Babić.

71. minut - GOL! Žan Filip Kraso je driblingom prevario Jovića i šutirao iz mesta levom nogom sa dvadesetak metara, a lopta je završila u mreži Bajića.

70. minut - Nova izmena u Crvenoj zvezdi. Izašao je Stefan Mitrović, a ušao je Irakli Azarov.

67. minut - Dvostruka izmena za Napredak. U igru su ušli Krstić i Jovanović, a izašli su Tomić i Ljubomirac.

65. minut - Sjajna šansa za Napredak. Tomić je sjajno asistirao Nenadoviću koji je šutirao sa iskosa sa dvadesetak metara, a Glazer šalje loptu u korner.

63. minut - Lep šut Jovića koji je išao pod samu prečku, a Glazer šalje loptu u korner.

59. minut - Beležimo prvi udarac u okvir gola golmana Glazera, a šutirao je Vukajlović.

58. minut - Bahar pravi trostruku izmenu. U igru su ušli Milunović, Šljivić i Nedeljković, a izašli su Dragović, Mijailović i Lučić.

49. minut - Vladimir Lučić je sjajno prošao po desnoj strani, a Mršić je startovao. Sudija Đorđević je pokazao na belu tačku, a posle intervencije iz VAR sobe, odluka je preinačena i dosuđen je slobodan udarac za Crvenu zvezdu.

46. minut - Napredak je krenuo sa centra. Kruševljani su na poluvremenu napravili dve izmene. Stanojlović je zamenio Stojiljkovića, a umesto Putinčanina ušao je Jović.

Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda vodi 3:0.

47. minut - Kraso je pokušao sa 15-ak metara, a lopta se u korner odbila od igrača Napretka.

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

37. minut - GOL! Srđan Mijailović je sjajno šutirao sa 25 metara  i lopta je završila u mreži. Iskoristio je asistenciju Rodića, namestio se i uputio vrlo precizan udarac koji je završio iza leđa golmana Bajića.

35. minut - GOL! Kraso je uspeo da pronađe Bukarija koji je šutirao iskosa sa desne strane, a golman Bajić je nesmotreno reagovao i lopta je završila u mreži.

31. minut - Stamenić je napravio dobar dribling na levoj strani. Lopta je došla do Lučića koji se izborio za šut, ali je lopta otišla pored gola.

23. minut - Zvezda ima posed lopte, ali bez pretnji za golmana Bajića.

12. minut - Šut Bukarija iskosa sa desne strane, otišao je preko gola.

7. minut - Stojiljković je napao na levoj strani, poslao loptu koja je bila između šuta i centaršuta, ali lopta je ipak otišla u gol aut.

5. minut - GOL! Žan Filip Kraso je matirao golmana Bajića. Loptu je poslao u desnu stranu, a golmana Napretka u levu.

2. minut - Penal za Crvenu zvezdu! Nemanja Đeković je napravio prekršaj nad Stefanom Mitrovićem, a sudija Đorđević je pokazao na belu tačku.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

16:20 Srđan Mijailović je prebačen na poziciju defanzivnog veznog umesto štoperske pozicije koju je igrao od dolaska Bahara.

16:05 Crveno-beli su u poslednjih pet utakmica protiv Napretka zabeležili tri pobede uz dva remija. Na svih pet utakmica nije palo više od dva gola.

15:52 Crvena zvezda je u prethodnom kolu pobedio Vojvodinu rezultatom 5:0, dok je Napredak na svom terenu izgubio od Železničara iz Pančeva rezultatom 1:0.

15:50 Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici 2. kola između Crvene zvezde i kruševačkog Napretka. Uz Alo.rs pratite sva dešavanja sa Marakane.