ČELSI RAZBIO JUVENTUS I OVERIO PLASMAN U NOKAUT FAZU! Benfika po pljusku odolela Barseloni, goleada Jang Bojsa i Atalante! Birmančević asistent u remiju Malmea!
EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Ovom pobedom aktuelni prvak Evrope je overio plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja, dok je Juventus još od ranije obezbedio učešće u osmini finala, pošto su do ovog meča imali maksimalan učinak.

Odigrao je Čelsi odličan meč i lako došao do trijumfa.

Poveli su u 25. minutu spornim golom Čalobe.

Srpski sudija Srđan Jovanović našao se na udaru igrača Juventusa, jer je lopta udarila u ruku Ridigera pre nego što je mladi štoper matirao Ščešnog, ali je sudija Jovanović priznao gol Čelsija.

"Plavci" su pitanje pobednika rešili u drugom poluvremenu.

Prednost je duplirao Ris Džejms snažnim udarcem u 56. minutu.

Samo dva minuta kasnije, na 3:0 povisio je Hadson Odoi posle odlične akcije fudbalera Čelsija.

Konačnih 4:0 postavio je Timo Verner u petom minutu sudijske nadoknade.

Barselona po velikom pljusku nije uspela da slomi otpor Benfike, pa je meč završen bez golova.

Katalonci tako kolo pre kraja imaju dva boda više od trećeplasirane Benfike, ali u poslednjem kolu gostuju Bajernu, dok Portugalci dočekuju Dinamo Kijev.

Imala je Barselona na trenerskom debiju Ćavija Ernandeza nekoliko velikih prilika, ali su gosti uspeli da izvuku važan bod.

Ubedljivo najviše golova viđeno je na meču između Jang Bojsa i Atalante - 3:3.

Italijanski tim je poveo preko Duvana Zapate u 10. minutu. U 39. minut domaćin je izjednačio golom Sajbačeua.

Finiš meča bio je spektakularan.

Najpre je Siero izjednačio u 80. nakon ne baš sjajne odbrane protivnika, a potom je Hefti skinuo "paučinu" na golu koji brani Muso.

Međutim, bodove za italijanski tim osigurao je u 87. minutu golom iz slobodnog udarca Luis Murijel.

Pobednika nije bilo ni na meču Malme - Zenit (1:1).

Malme je poveo u 28. minut golom Rijeksa na dodavanje našeg Veljka Birmančevića.

Od 86. minuta Zenit je igrao sa igračem manje, ali su uprkos tome u drugom minutu nadoknade došli do boda golom iz penala.

Lil je minimalnim rezultatom pobedio Salzburg, dok je Sevilja savladala Volfsburg sa 2:0.

BARSELONA - BENFIKA 0:0

ČELSI - JUVENTUS 4:0 (1:0)

LIL - SALZBURG 1:0 (1:0)

MALME - ZENIT 1:1 (1:0)

SEVILJA - VOLFSBURG 2:0 (1:0)

JANG BOJS - ATALANTA 3:3 (1:1)

90+5 - Verner stavlja tačku na pobedu Čelsija - 4:0!

90+2 - Goool! Zenit iz penala dolazi do izjednačenja protiv Malmea.

88. minut - Goleada u Bernu, Atalanta dolazi do izjednačenja!

84. minut - Potpuni preokret Jang Bojsa protiv Atalante. Sada je 3:2.

84. minut - Barseloni poništen gol zbog ofsajda.

80. minut - Goool! Jang Bojs ponovo dolazi do izjednačenja, strelac Sijero.

76. minut - Na ostalim utakmicama prilično mirno.

72. minut - Ređaju se napadi Barselone, ali nikako da pronađu put do gola.

67. minut -  Nova velika prilika za Barselonu i sjajna reakcija golmana Benfike.

65. minut - Sporna situacija, pao je Demir na ivici kaznenog prostora, fudbaleri Barselone su tražili prekršaj, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

58. minut - Rapsodija prvaka Evrope, Čelsi protiv Juventsa vodi sa velikih 3:0! Bila je to prelepa akcija fudbalera Čelsija

56. minut - Goool! Čelsi vodi 2:0, Ris Džejms je strelac!

53. minut - Nastavila je Barselona i u drugom poluvremenu da pritiska rivala, ali još uvek nema golova.

51. minut - Goool! Atalanta ponovo vodi protiv Jang Bojsa, strelac je Palomino.

48. minut - Dobar napad Barselone, odbranili su se gosti Benfike.

46. minut - Nastavljaju se utakmice.

45. minut - Poluvreme!

43. minut - Odličan udarac Demira koji je pokušao "kiflu", ali je lopta pogodila prečku, mnogo sreće za Benfiku.

39. minut - Jang Bojs dolazi do izjednačenja protiv Atalante.

35. minut - Benfiki poništen gol. Otamendi je "pocepao" mrežu Barselone, ali je sudija Karasev poništio odlukom da je lopta prešla zamišljenu liniju posle centaršuta iz kornera.

31. minut - Goool! I Lil dolazi do vođstva protiv Salzburga. Otamendi je "pocepao" mrežu Barselone, ali je sudija Karasev poništio odlukom da je lopta prešla zamišljenu liniju posle centaršuta iz kornera.

28. minut - Gooool! Malme vodi protiv Zenita, strelac je Rieks na asistenciju Birmančevića.

25. minut - Gooool! Čelsi vodi protiv Juventusa pogotkom Čalobe. Srpski sudija Srđan Jovanović na meti igrača Juventusa! Sporan momenat, lopta jeste udarila u ruku Ridigera pre nego što je mladi štoper matirao Ščešnog, ali je sudija Jovanović priznao gol Čelsija.

17. minut - Barsleona bolja na početku meča, ali Benfika odoleva.

13. minut - Goool! Sevilja vodi protiv Volfsburga.

10. minut - Goool! Atalanta vodi protiv Jang Bojsa golom Zapate! Odlično se Zapata snašao, iz okreta šutirao i savladao golmana Jang Bojsa!

7. minut - Najbolja prilika na meču za Barselonu, Demir dobro je šutirao, istakao se golman Benfike. od svega samo korner.

5. minut - Solidan pokušaj fudbalera Benfike, lak posao za Ter Štegena.

3. minut - Pljusak na ,,Nou Kampu"!

1. minut - Utakmice su počele!

20.47 - U grupi G je potpuni haos i svi imaju šanse za prolaz dalje. Salzburg je prvi sa sedam bodova, Lil drugi sa pet koliko ima i trećeplasirani Volfsburg, dok je Sevilja poslednja sa 3.

20.42 - Malme, za koji igra naš Veljko Birmančević pokušaće da ostvari prvi trijumf u elitnom takmičenju protiv Zenita.

20.38 - Zanimljivo će biti i u Londonu, gde Čelsi dočekuje Juventus koji ima sve četiri pobede u grupi H i već je siguran učesnik osmine finala. Sa druge strane, aktuelni prvak Evrope bi i u slučaju remija teoretski overio plasman u nokaut fazu.

20.35 - Najviše pažnje privlači meč između Barselone i Benfike. Biće to debi Ćavija Ernandeza kao trenera u Ligi šampiona i Barsa bi u slučaju trijumfa obezbedila plasman u eliminacionu fazu. Benfika ima dva boda manje, pa je ovaj meč od velikog značaja i za jedne i za druge.

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama 5. kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.