POTPUNI HAOS U PORTUGALU Remi Porta i Sportinga u senci masovne tuče (VIDEO)
EPA-EFE/ESTELA SILVA

Fudbaleri Porta i Sportinga podelili su bodove 2:2 u derbiju 22. kola šampionata Portugala odigranom na stadionu "Dragao".

Rezultat je ostao u drugom planu zbog masovne tuče.

Sporting je poveo već u osmom minutu golom Paulinja.

U 34. minutu Nuno Santos je duplirao prednost.

Delovalo je da će Sporting doći do rutinske pobede, ali je Porto uspeo da dođe do boda.

Strelac je u 38. minutu bio Fabio Vijera pošto je odlično naciljao udarac nakon paralelnog pasa duž ivice šesnaesterca.

Ovaj pogodak rasplamsao je strasti na "Dragau" pa je u finišu poluvremena došlo do sukoba fudbalera dva tima kojem je prethodio žuti karton Pepea posle udaranja igrača Sportinga.

Već na startu drugog poluvremena Sebasjan Koates je isključen, a Porto je brojčanu prednost iskoristio tek u 78. minutu kada je Mehdi Taremi pogodio glavom za 2:2.

Ni finiš meča nije prošao bez tenzije, a jedan od pomoćnika Sportinga je u nadoknadi vremena isključen zbog neregularnog ulaska na teren.

Na kraju je Porto imao korner za pobedu, ali je golman Sportinga izvrsno skinuo udarac Marka Grujića i odbranio mu, što je bio uvod u tuču i potpuni haos na terenu.

Sporting je nastavio lošu tradiciju pošto od 2016. godine ne znaju za pobedu na "Dragau".