Pobede Zvezde, Partizana i Vojvodine na "Kupu prijateljstva"
FK Vojvodina

Crvena zvezda je u prvom kolu grupe A pobedila Olimpiju 4:0 golovima Veselinovića u 28, Boškovića u 53, Graonje u 68. i Majstorovića u 69. minutu. U ovom kolu bio je slobodan Vardar.

Crvena zvezda je prošlogodišnji turnir završila sa maksimalnim učinkom i pobedama u svim utakmicama, a ove godine "crveno-beli" su krenuli u pohod ka novom trofeju sigurnim triujmfom nad Olimpijom.

BLISTALI ZVEZDINI AFRIKANCI Kangvina majstorija, strelac i Ben (VIDEO)

Zvezda je bila dominantna od starta, ali nikako nije uspevala da iskoristi svoje šanse pošto je u prvom poluvremenu dva puta pogađala okvir gola rivala.

Ipak, "crveno-beli" su uspeli da stignu do vođstva preko Veselinovića u 28. minutu.

Crvena zvezda je sredinom drugog poluvremena duplirala svoju prednost preko Boškovića.

Zvezda je u poslednjim trenucima susreta stigla i do ubedljive pobede.

VEROVALI ILI NE Crvena zvezda bolja od Real Madrida

Graonja je postigao treći gol za "crveno-bele" u 68. minutu, da bi samo minut kasnije Majstorović krunisao sjajno izdanje svog tima još jednim pogotkom za konačnih 4:0.

Partizan je upisao sigurnu i ubedljivu pobedu na startu "Kupa prijateljstva 2022" pošto je u prvom kolu grupe B sa 4:0 savladao Slobodu iz Tuzle.

"Crno-beli" su inicijativu u prvom poluvremenu krunisali golom u 28. minutu kada je Isailović postigao gol za Partizan.

DVOJAC PREKOMANDOVAN U PRVI TIM Crno - beli bez trenera, ali dovode igrače

U drugom poluvremenu Partizan je nastavio da dominira terenom, a vrlo brzo je uspeo i da duplira prednost pošto je Mirčetić u 44. minutu povisio na 2:0.

Do kraja utakmice, crno-beli su postigli još dva pogotka, a oba puta je strelac bio Ilić.

U ovom kolu slobodna je bila Sutjeska.

Vojvodina je u grupi D savladala sarajevski Željezničar 4:2.

Vojvodina je povela u poslednjim minutima prvog poluvremena, pošto je Abadžija postigao dva gola za samo dva minuta i tako doveo svoj tim u prednost od 2:0.

VRATIO SE U SUPERLIGU Nekadašnji fudbaler Partizana potpisao za Novi Pazar

Vojvodina je preko Paunovića u 44. minutu postigla treći gol, dok je Apostolovski u 51. minutu povisio vođstvo Novosađana na 4:0.

Željezničar je u finišu utakmice preko Efendića uspeo da ublaži poraz.

On je postigao oba gola za svoj tim.

U ovom kolu slobodan je bio Osijek.

U utakmici prvog kola grupe C Akademija Pandev i Sarajevo su odigrali nerešeno bez golova. U ovom kolu bio je slobodan Dinamo.

Ovo je četvrti po redu "Kup prijateljstva", koji je okupio 12 ekipa.