BAJERN JE MAŠINA, PSŽ OPET RAZOČARAO U LIGI ŠAMPIONA Milan posle 11 godina u četvrtfinalu

Bajern je u prvom meču slavio minimalnim rezultatom, a na "Alijans areni" je overio plasman među osam najboljih.

Pari Sen Žermen za 180 minuta nije uspeo da postigne gol!

Možda i ključan trenutak dogodio se u 38. minutu. Jan Zomer se poigravao, Hakimi mu je oteo loptu i šutirao, a u poslednjem trenutku uklizao je Matajs de Liht i izbacio loptu bukvalno sa gol linije.

U 53. minutu VAR je poništio gol nemačkoj ekipi, jer je Čupo Moting bio u ofsajdu.

Kada nisu uspeli tada, jesu devet minuta kasnije.

Veliku grešku napravili su Dejvis i Verati, oteli su im loptu igrači Bajerna, Gorecka je proigrao Čupo-Motinga kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu Ferancuza, 1:0.

Imao je šansu Ramos u 65. minutu da izjednači posle kornera, ali je na mestu bio Jan Zomer i odbranio taj udarac glavom španskog štopera.

I konačno, u samom finišu posle brze kontre u 89. minutu, Bajern je postigao i drugi gol.

Serž Gnabri, koji tek što je ušao na teren rutinski je poslao loptu u mrežu i tako završio posao.

Među osam najboljih i to posle 11 godina čekanja, plasirao se i Milan.

U revaš utakmici u Londonu nije bilo golova, a u Italiji su slavili "rosoneri" pogotkom Dijaza.

Ni Totenhem na dva meča nije uspeo da postigne gol, pa Milan tako zasluženo ide u četvrtfinale.

U prvom delu nismo videli nijedan šut u okvir gola, a nije mnogo uzbudljivije bilo u drugom, osim što je bilo napeto. Ipak, u poslednjim trenucima utakmice, prvo gledamo sjajnu odbranu Menjana nakon šuta Kejna, da bi Origi na drugoj strani, nakon kontre, pogodio stativu.

Čini se presudni momenat na utakmici dešava se u 77. minutu, tada Kristijan Romero dobija drugi žuti odnosno crveni karton.

Bajern Minhen - PSŽ 2:0 (0:0)

Strelci: Čupo Moting u 61. i Gnabri u 89. minutu

Stadion: Alijans arena (Minhen)

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Bajern: Zomer - Stanišić, Upamekano, De Liht, Dejvis - Kimih, Gorecka - Musijala, Miler, Koman - Šupo Moting

PSŽ: Donaruma - Markinjos, Ramos, Danilo - Hakimi, Ruiz, Verati, Vitinja, Mendeš - Mesi, Mbape

Totenhem - Milan 0:0

Stadion Totenhema (London)

Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

Totenhem: Forster - Romero, Lengle, Dejvis - Rojal, Skip, Hejbjerg, Perišić - Kuluševski, Kejn, Son

Milan: Menjan - Kalulu, Tomori, Tšau - Mesijas, Tonali, Benaser, Ernandez - Dijaz, Leao - Žiru

Kraj u Londonu, Milan ide među osam najboljih!

90. minut - Igraće se još šest minuta u Londonu.

Kraj! Bajern ide u četvrtfinale!

Totenhem u problemu! Težak prekršaj Kristijana Romera, sudija Turpan mu je pokazao drugi žuti, automatski crveni karton.

90. minut - Gooool! Gnabri stavlja tačkku na ovaj dvomeč!

87. minut - Sve je manje vremena za PSŽ.

82. minut - Ponovo Ramos preti posle kornera, ovoga puta lopta odlazi pored gola.

79. minut - Veliku priliku propušta Sane koji se spetljao u ključnom trenutku i nije uspeo da uputi šut ka golu Donarume.

73. minut - Parižani moraju da krenu na sve ili ništa.

67. minut - Pokušavaju Parižani da što pre stignu do izjednačenja, daju sve od sebe da stvore neku izlednu priliku, ali za sada - ništa!

64. minut - Kakva šansa za goste! Izveli su korner, Ramos je tukao glavom, ali sjajno je reagovao Zomer.

61. minut - Goooool! Zasluženo vodi Bajern! Velika greška Veratija, upao je u problem između Milera i Gorecke, izgubio loptu. Gorecka je nesebično uposlio Motinga i spasa za Donarumu ovoga puta nije bilo.

53. minut - Poništen je gol Bajerna. Šupo Moting je dirao loptu, zbog čega je Miler bio u ofsajdu.

51. minut - Kakva scena na Alijanc Areni! Šupo Moting je izblokirao udarac Musijale. Lopta je išla u gol PSŽ-a, ali je Moting bio na travi.

49. minut - Mbape je izblokiran. Mesi je odigrao ka Francuzu koji je šutirao iz okreta, ali nije uspeo da uputi bolji udarac zbog previše fudbalera Bajerna koji su se našli u kaznenom prostoru.

Završeno je prvo poluvreme i u Londonu i tamo je 0:0

45. minut - Poluvreme u Minhenu, nema golova!

39. minut - Kakva šansa za Pari Sen Žermen! Može se reći da je moralo da bude 1:0 za Svece. Zomer je krenuo u dribling kroz kazneni prostor, stigao je Hakimi, lopta došla do Vitinje, ovaj je gađao u prazan gol, ali je u poslednjem trenutku uklizao Matijs de Liht i herojskom reakcijom sprečio goste da anuliraju prednost Bajerna iz prvog meča.

36. minut - Markinjos se povredio, neće biti u stanju da nastavi utakmicu. Mukijere je ušao umesto njega.

31. minut - Sada velika šansa za Bajern. Prošao je Musijala po levoj strani, uputio šut, ali je Donaruma sjajno reagovao.

25. minut - Ponovo prete Parižani. Mesi se našao u prilici, nastao je pravi karambol pred golom Bajerna, ali lopta završava u rukama Zomera.

AP Photo/Matthias Schrader

19. minut - Pojačava Pari Sen Žermen, dobio je Mbape loptu u prostor, nešto bržu, bežala je u gol-aut, a Francuz je uspeo da šutira i zatrese spoljni deo mreže iz mrtvog ugla.

16. minut - Gorecka je odlučio da oproba svoj udarac sa nekih 25 metara, ali Donaruma u ovoj situaciji nije imao većih problema.

12. minut - Preti Hakimi, ali ostaje 0:0.

8. minut - Lopta je u više u nogama fudbalera Bajerna, koji kontrolišu igru za sada.

Počela je utakmica u Londonu!

2. minut - Odmah je zapretio Kilijan Mbape. Očigledno će imati dosta prostora po toj levoj strani gde je mladi Josip Stanišić.

1. minut - Počeo je revanš u Minhenu!

20.55 - Meč u Londonu između Totenhema i Milana kasniće 10 minuta, zbog neopisive gužve na ulicama grada.

20.12 - Pobedu Milanu protiv Totenhema doneo je Dijaz.

20.10 - Zanimljivo da je Bajen samo jednom ispao u osmini finala Lige šampiona.

20.07 - Pobedonosni gol za Bajern u Parizu dao je Kingsli Koman.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Minhena i Londona.