NAPOLI PROPUSTIO ISTORIJSKU ŠANSU Milan prošao posle drame, Čelsi bez čuda u Londonu

Napoli je na svom terenu remizirao sa Milanom - 1:1, pa tako "rosoneri" ukupnim rezultatom 2:1 idu dalje.

Real je i drugom meču baš kao i u prvom slavio protiv Čelsija sa 2:0.

Real Madrid je od starta utakmice imao loptu u svom posedu, ali je Čelsi imao šansu preko Kantea, šutirao je pored gola u 11. minutu.

U 53. minutu Kante je ponovo bio u šansi, ali njegov udarac sa gol linije brani Militao.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Igrao se 58. minut kada je sve rešeno, tada je Rodrigo probio po desnoj strani, uposlio Vinisiusa, ovaj mu vratio loptu, a Rodrigo bez problema šalje loptu u mrežu - 0:1!

Tačku na "i" stavio je Rodrigo u 80. minutu.

Napoli igra sezonu iz snova, blizu je osvajanja istorijske titule prvaka Italije, ali na novo evropsko odličje moraće da sačeka još najmanje jednu sezonu.

Nesmotren start Marija Ruija nad Rafom Leaom Marčinjak je okarakterisao kao jedanaesterac, ali je udarac Olivijea Žirua sa kreča uspeo da odbrani sjajni Meret u 22. minutu.

Ubrzo je usledio novi peh za Lućana Spaletija koji je morao da zameni Politana i Ruija zbog povreda, a u 43. minutu nije bilo spasa za njegovu ekipu.

AP Photo/Andrew Medichini

Nestvaran trk Rafe Leaa koji je pretrčao više od pola terena omogućio je Žiruu da posle dodavanja neometano pošalje loptu u mrežu.

Posle prilično mirnog perioda, Tomori je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, Marčinjak je ovoga puta dosudio penal za Napoli, pa je Kvarachelija imao idealnu priliku da poravna rezultat.

U tome reprezentativac Gruzije nije uspeo pošto je u 82. minutu njegovu nameru pročitao Manjan i odbranio udarac.

Milan do kraja susreta nije uspeo da se odbrani pošto je primio pogodak u trećem minutu nadoknade vremena kada je pogodio Viktor Osimen, ali to nije odmoglo fudbalerima iz Lombardije da se plasiraju u polufinale Lige šampiona prvi put posle 2007. godine kada su i osvojili takmičenje.

Napoli - Milan 1:1 (0:1)

Strelci: Osimen 90+3 - Žiru 43

Stadion: Dijego Armando Maradona

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Napoli: Meret – Di Lorenco, Rahmani (od 75. Ostigard), Žuan Žesus, Mario Rui (od 34. Olivera) - Ndombele (od 63. Elmas), Lobotka, Zjelinski (od 75. Raspadori) - Politano (od 34. Lozano), Osimen, Kvarachelija.

Milan: Menjan - Kalabrija, Tomori, Kjer, T. Ernandez - Tonali, Krunić - Dijaz (od 58. Dijaz), Benaser, Leao (od 84. Salemakers) - Žiru (od 68. Origi).

Čelsi - Real 0:2 (0:0)

Strelci: Rodrigo 58, Rodrigo 80

Stadion: Stamford Bridž

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Čelsi: Kepa - Čaloba, Fofana, T. Silva - Džejms, Kante, Fernandez (od 67. Sterling), Kovačić, Kukurelja (od 67. Mudrik) - Galaher (od 67. Feliks), Haverc (od 77. Haverc).

Real: Kurtoa - Karvahal (od 82. Fernandez), Militao, Alaba (od 46. Ridiger), Kamavinga - Valverde, Kros (od 76. Sebaljos), Modrić - Rodrigo (od 82. Asensio), Benzema (od 71. Čuameni), Vinisijus.

90+3 - Gooool! Osimen donosi izjednačenje Napoliju!

90. minut - Četiri minuta nade za Napoli.

Real je prvi polufinalista, pošto je sa 2:0 slavio i u Londonu!

82. minut - Kvarachelija promašuje penal, tačnije brani Menjon!

80. minut - Gooool! Real vodi 2:0, opet je Rodrigo strelac!

72. minut - Zijelnski šutira, lopta odlazi preko gola.

66. minut - Milan ljubomorno čuva prednost, Napoliju pod hitno potreban gol.

60. minut - Lozano je iskosa oprobao svoj udarac, ali je lopta završila iznad prečke!

58. minut - Goooool! Real vodi golom Rodriga!

57. minut - Šutira Haverc, brani Kurtoa. Čelsi je krenuo na sve ili ništa.

52. minut - Stigla je lopta sa desne strane na drugu stativu odakle je Kante uputio udarac. Lopta je već bila viđena u golu, ali je šut Francuza izblokirao jedan od igrača Reala. Usledio je korner koji nije doneo ozbiljnije iskušenje za odbranu Madriđana.

46. minut - Kvarachelija odmah preti, ali lopta odlazi pored gola. Velika šansa za Napoli.

Počelo je drugo poluvreme. Mogu li Čelsi i Napoli do preokreta?

Poluvreme i u Napulju!

45. minut - Poluvreme u Londonu. Kukurelja je propustio ogromu šansu u finišu prvog dela za Čelsi.

43. minut - Goooool! Milan vodi, strelac je Žiru posle fantastičnog poteza Leaa.

37. minut - Leao je neoprezno uklizao u svom kaznenom prostoru i oborio Lozana. Iako je bio utisak da je fudbaler Milana napravio prekršaj, arbitar Marčinjak je uz asistenciju VAR sobe odlučuio da najstrože kazne nije bilo.

29. minut - Nakon sjajne akcije Reala Vinisijus u došao u priliku da iskosa šutira, ali golman Čelsija Arizabalaga nije imao većih problema!

26. minut - Zijelinski šutira, ali pravo u golamana Milana.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

22. minut - Nema promene rezultata! Penal je izveo Žiru, ali je njegov udarac odbranio Meret! Ovo je prvi penal koji je Žiru promašio penal nakon 11 godina!

21. minut - Peanal za Milan!

20. minut - Lukav udarac Politana, lopta odlazi pored gola.

11. minut - Velika prilika za Čelsi, Kante je bio sam na 11 metara od gola, šutirao je jako, ali neprecizno.

10. minut - Već su četiri kornera izveli fudbaleri Napolija.

8. minut - Šutira Kvarachelija, siguran je Menjan. Napoli mnogo bolji na startu.

5. minut - Rui je sjajno izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara, ali je njegov udarac završio malo pored leve stative

1. minut - Utakmice su počele!

20.25 - U istom terminu igraće veliki italijanski okršaj između Napolija i Milana, dva tima koja su se ozbiljno "zakrvila" ove sezone.

Napoli je praktično osigurao "Skudeto", ali je nedavno dobio ozbiljan šamar od "roso-nera" na stadionu "Dijego Armando Maradona" i poraz rezultatom 0:4.

AP Photo/Luca Bruno

Dobili su Milanezi i prvi susret na "San Siru" 1:0, pa su za taj korak bliži polufinalu.

20.22 - "Plavci" su u ozbiljnoj krizi, uprkos potrošenih preko 600.000.000 evra u transfer periodu, ali neće ove večeri tek tako odustati na "Stamford bridžu".

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama četvrtfinala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Londona i Napulja.