ŽIVEO RAD! Braća ostavila profesionalni fudbal, vratila se u selo, vode firmu i svih ih hvale: Dobre gazde, spasli klub
Braća Saša (36) i Sladan (33), mladi Resavci, iz Sedlara kod Svilajnca, imali su zavidnu karijeru. Nikad nisu izazivali pažnju neočekivanim potezima, sve dok mlađi Nikodijević pre dve godine nije iznenadio fudbalske znalce.
Sladan - bez đ - u jednoj sezoni je bio najbolji strelac, u drugoj među najboljima u Radničkom 1923, koji je tad izborio plasman u Superligu, a onda je odlučio da prestane da se profesionalno bavi fudbalom i vrati se u Sedlare, gde žive njegov brat Saša i roditelji Nevenka i Dejan.
- U Kragujevcu sam proveo dve lepe godine. Kad sam rešio da se povučem, razlog nisu bile finansije ili nesporazum. Odlučio sam da se s bratom više posvetim porodičnom preduzeću „SS stolarija“. To je bila naša ideja i ulaganje, a dok smo igrali firmu je vodio tata - priča Sladan.
Zaposleno desetak radnika
Posao su podelili, Sladan brine o roletnama, a Saša o plastifikaciji. Obojica su direktori.
- Imamo desetak radnika, računajući i nas. Svi su iz Sedlara. Kod nas rade i dvojica članova lokalnog kluba - štoper Dalibor Tošić i sekretar Bojan Ljubisavljević.
Najveći deo proizvodnje izvoze u Francusku.
- Ovde je odlično. Mi se družimo ceo život, odrasli smo zajedno, oni su odlični poslodavci - kaže Tošić, komandant odbrane tima iz Sedlara.
Braća Nikodijević su bili glavni u obnovi rada FK Mladi borac. I oni su uložili novac, ali ističu i veliku pomoć sela, kao i opštine Svilajnac.
- Na terenu je bio korov, a drveće je izlazilo iz svlačionica. Sada je to lep stadiončić s reflektorima. Igramo u zonskom stepenu takmičenja, a nijedan fudbaler nije plaćen. Niko nam ne veruje da je tako. Pare dobijaju čak i oni iz najnižeg ranga, opštinskih liga. Neki nižerazredni klubovi na fudbalere troše 30.000 evra po sezoni - objašnjava Saša, koji igra u odbrani, trener je, ali i jedan od vodećih u klupskoj administraciji.
Kažu da im je cilj bio infrastruktura.
- Sve je cakum-pakum, pa naši nekadašnji saigrači vole da budu s nama. Sednu u automobil i besplatno dolaze na treninge i utakmice Svilajnčani Oliver Đokić, koji je igrao u Sartidu, i Marko Ilić, koji je najduže igrao u Radničkom iz Svilajnca i kad je bio u Drugoj ligi, zatim dvojica mladih Jagodinaca, a ostali su iz Sedlara i obližnjih sela.
Ja sam Sladan, zovite me Slađan
Obojica Nikodijevića su rođeni u Parizu. Sladanu su želeli da daju ime Slađan i upisali naše đ. Ali toga u Francuskoj nema, pa u ličnim dokumentima piše Sladan, ali on kaže da ga svi zovu Slađan. I dodaje da zna da ima imenjaka u Srbiji.
Kažu da svi zaslužuju da budu pomenuti: Ivan Milić, Aleksandar Milovanović, Milan Marinković, Nemanja Todorović, Slaviša Stašić, Vukašin Milić, Bojan Nešić, Saša Branković, Miloš Radojević, Boris Jeremić, Miloš Jovanović, Petar Šodolović, Dimitrije Stanojević, Marko Miladinović, Jovan Jovanović.
U pohodu na Zonu 51 gol!
Mlađi Nikodijević je u pohodu Sedlaraca na Zonu postigao 51 gol, ali i asistirao 20 puta. I sad ga se boje protivničke odbrane. Dao je 21 gol, jedan po utakmici, i tri het-trika, a protiv Jedinstva iz Mijatovca i on i Saša, iako defanzivac, postigli su po tri gola.
Uz njih su naravno i već pomenuti Tošić, kao i Saša i Sladan, koji je, naravno, najbolji strelac. Imaju i reflektore, kojih da nije, kažu da ne bi mogli da treniraju. Jer, ipak, gotovo svi su zaposleni i ne mogu da dođu odmah posle posla, pa još i besplatno kao u ovom slučaju. A druženje posle utakmica je stvorilo izuzetnu hemiju u ekipi.
- Puno nam je srce. Ono je bio posao, a ovo je uživanje. Od igrača koji nisu umeli da izvedu aut napravili smo solidne zonske fudbalere. Prošetali smo se kroz Opštinsku, pa Međuopštinsku i Pomoravsku okružnu ligu, u Zoni smo šesti. Sad nam meštani ne dozvoljavaju da odustanemo. Tribine su pune. Žele da gledaju timove iz većih mesta - Ćuprije, Kruševca, Aleksandrovca, Resavice... Dođe čovek i da nam 100 evra uz obrazloženje da zna da će to da bude utrošeno na pravi način. Moramo to da poštujemo. Najviše ulažemo u teren i objekte oko igrališta - priča Saša, kako rekosmo više zadužen za organizaciju, dok je Sladan zadužen za golove.
Nina dobija sestru
Saša i Sladan žive u Sedlaru, naravno, kuće su im preko puta. Saša i njegova supruga Katarina za mesec dana očekuju bebu, a Sladanova supruga Anđela je pre četiri meseca na svet donela ćerkicu Ninu.
I Saša i Sladan su počeli da treniraju u Francuskoj, gde su roditelji radili, a prve ozbiljnije korake napravili su kao srednjoškolci u OFK Beogradu. Saša je igrao za beogradski Polet, s Jagodinom je osvojio Kup Srbije, užičko Jedinstvo, s Krupom je igrao finale Kupa BiH, a potom za Radnički iz Svilajnca. Sladan je u nekoliko navrata igrao za Radnički, Moravu iz Velike Plane, čačanski Borac, italijanski Karareze iz Karare, bratski grad Kragujevca, Donji Srem, milanovački Metalac, Bačku iz Bačke Palanke, ČSK, Inđiju i niški i kragujevački Radnički.
Počeli su na Karaburmi kao „romantičari“, završavaju u svom selu kao romantičari u misiji obnove i procvata kluba koji je 10 godina bio ugašen.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)