filip đuričić

Ne može se reći da je sve išlo glatko, i pored 3:1 protiv Dnjipra I iz prvog meča u gostima, nije bilo sve glatko.

Mučili su se Grci pred svojim navijačima, do 70. minuta su imali negativan rezultat 1:2, ali tada je na scenu stupio srpski reprezentativac Filip Đuričić.

On je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i kao na tacni poslužio Slovenca Andraža Šporara koji nije mogao da promaši za konačnih 2:2.

EVROPSKI VELIKANI SE OTIMAJU Transfer iz snova zagrebačkog Dinama: Prodaju igrača za više od 20 miliona evra

Tako je Panatinaikos ukupnim rezultatom 5:3 prošao u treće kolo kvalifikacija.

Đuričića i drugove tamo očekuje težak protivnik, ekipa Marseja.

Aris iz Limasola je bio efikasan i u revanšu, posle 6:2 kod kuće slavili su protiv BATE-a u gostima sa 5:3 (3:1).

Kiprane u narednom kolu očekuje susret sa boljim iz dvomeča Rakov - Karabag.

Velika drama viđena je u okršaju Olimpije iz Ljubljane i Ludogoreca.

U prvom meču u Bugarskoj bilo je 1:1, da bi Olimpija u drugom minutu nadoknade preko Elšnika (njegov drugi gol) stigla do 2:1.

Činilo se da je to kraj, ali je bugarski tim, sa igračem manje (isključen Son u 83. minutu) ipak duboko u nadoknadi došao do prilike.

Imali su jedanaesterac u 11. minutu nadoknade, ali ga Kiril Despodov nije iskoristio i Olimpija je tako prošla dalje.

Fudbaleri Slovana iz Bratislave plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su dvomeču bili bolji od Zrinjskog iz Mostara.

U prvom susretu bilo je 1:0, a u revanšu 2:2, što je dalje poslalo tim u čijoj startnoj postavi su bili Aleksandar Čavrić i Milan Borjan.