Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat, Prosinečki je pola Srbin


Alo Marko Metlas
Blažević tvrdi da nije bilo ozbiljnih ponuda da preuzme Zvezdu ili neki tim iz Srbije.
- Nikad ozbiljnih. Nisam mogao da razmotrim takvu ponudu. Poštujem njihov sport, njih poštujem, izuzev onih divljaka... Teško, vrlo teško... Ne bi ni oni hteli mene - rekao je Blažević u podkastu "Inkubator".
Nastavio je u istom ritmu.
- Svojevremeno je Stambolić, koji je bio faca, silno hteo da dođem u Crvenu zvezdu. Ali Džajić i Cvetković su rekli: 'Gde će Hrvat kod nas da bude trener?!'. I to je dobro. Ali mi smo malo širi, kod nas je Miljan Miljanić bio trener.
Voditelj se nadovezao da su u Zvezdi kasnije to "progutali" jer je Robert Prosinečki kasnije bio trener crveno-belih.
- Prosinečki je pola Srbin, pola Hrvat! Koga ti zaje**vaš sada? Ali, on je Hrvat kojeg ja volim i poštuje sve što je hrvatsko. Nemam primedbu na njega. Moja žena voli Sevilju i želi da vidi taj grad kako treba. On iz Zagreba ide sa njom u Sevilju da joj pokaže sve. To je odnos Prosinečkog i Ćira i njegove porodice - rekao je Blažević.
Pročitajte još: