Fudbaleru PSŽ-a dva meseca zatvora!
Serž Orije udario laktom policajca ispred noćnog kluba. Na slobodi do završetka žalbenog procesa
Wikimedia commons
Fudbaler Pari Sen Žermena Serž Orije osuđen je danas na dvomesečnu kaznu zatvora zbog toga što je udario laktom policajca u incidentu ispred noćnog kluba u Parizu krajem maja.
Orije će ostati na slobodi dok traje odluka o žalbi, ali će morati da plati 600 evra kazne i još 1.600 evra sudskih troškova, preneli su danas britanski mediji. Uprkos kazni Orije će biti na raspolaganju za utakmicu protiv Ludogoreca, u sredu u Bugarskoj u Ligi šampiona.
On je 30. maja učestvovao u incidentu ispred jednog noćnog kluba u Parizu. Njega je policija testirala na
alkohol, kada je laktom udario policajca, koji je sutradan morao da uzme slobodan dan kako bi se oporavio od povrede, naveo je Bi-Bi-Si (BBC).
Orije je negirao optužbe, rekavši da je žrtva policijskog nasilja.
Njega je uprava Pari Sen Žermena suspendovala u februaru na mesec dana zbog vređanja tadašnjeg trenera Lorana Blana. Takođe, saigrača Anhela di Mariju je nazvao "klovnom" na društvenim mrežama.
On je u petak isključen u utakmici protiv Tuluza zbog grubog prekršaja nad protivničkim igračem.