DRAMA, PREKID, PREOKRET ZVEZDE I KOLAPS PARTIZANA Crveno-beli sa ivice ponora do finala Kupa Radivoja Koraća

Zvezda je u polufinalu posle velikog preokreta pobedila Partizan 83:75 i zakazala okršaj sa Megom.

Svega je bilo u ovom derbiju. Dobre košarke, atrkativnih poteza, preokreta, drame, ali i nemilih scena i prekida.

Prva četvrtina završila se vođstvom Partizana 21:15. Ali u drugoj četvrtini Partizan je potpuno zagospodario. Sve je polazilo za rukom crno-belima u tim momentima.

Na drugoj strani uvukla se nervoza, pa je Duško Ivanović iznerviran sudijskim odlukama dobio isključujuću grešku.

Međutim, to kao da je pomoglo njegovim košarkašima. Ledej je dominirao na jednoj strani, imao je "parni valjak" i +18 (44:26).

Ali, onda u finišu poluvremena Zvezda pravi seriju 8:0, pa se na odmor otišlo rezultatom 44:34 u korist Partizana.

U nastavku su se probudili Fakundo Kampaco i Luka Vildoza.

Argentinci su pogodili nekoliko važnih šuteva, a na drugoj strani usledio je kolaps.

FOTO TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIĆ/ nr

Finiš treće deonice protekao je u znaku neverovatnog Filipa Petruševa koji je doneo preokret. Pogodio je trojku i Zvezda je povela 59:58!

Već startom četvrte četvrtine usledio je potpuni preokret i poenima Petruševa uz faul došli do 60:66, da bi potom Partizan promašio još nekoliko šuteva, a Nemanja Nedović trojkom doneo 60:69.

U tom momentu su sudije odlučile da napuste teren i derbi je bio prekinut. Posle skoro 30 minuta pauze, sudije su se vratile i meč je nastavljen, a igrači Partizana nisu uspeli da spreče poraz.

Zvezda je čak stigla do dvocifrene prednosti, ali je Partizan uspeo da se spusti na -4 posle trojke Pantera i to je sve što su uspeli da urade. Na kraju, Zvezda zasluženo ide u finale gde će igrati sa Megom.

Najefikasniji je bio Džejms Naneli sa 19 poena, 16 je ubacio Zek Ledej, 13 Matijas Lesor i 12 Kevin Panter. U pobedničkom timu, 15 poena je imao Luka Vildosa, 14 Filip Petrušev i Nemanja Nedović, 12 Fakundo Kampaco, a 11 Luka Mitrović.

Finale između Crvene zvezde i Mege na programu je u subotu od 21 čas.

Partizan - Crvena zvezda 75:83 (21:15, 23:19, 14:25, 17:24)

Hala: Čair (Niš)

Sudije: Uroš Nikolić, Uroš Obrknežević i Stefan Ćalić

Partizan: Vukčević, Ledej 16, Drezgić, Avramović 3, Panter 12, Smailagić, Egzum 8, Mikić, Naneli 19, Lesor 13, Trifunović 2, Anđušić 2

Crvena zvezda: Vildoza 15, Lazarević, Kampaco 12, Mitrović 11, Lazić 3, Martin 2, Dobrić 4, Nedović 14, Marković, Kuzmić, Petrušev 14, Bentil 8

40. minut - Kraj! Zvezda je u finalu Kupa Radivoja Koraća!

39. minut - Lesor je faulirao Vildozu pri šutu za tri. Argentinac je pogodio sva tri penala.

38. minut - Trojka Pantera, sada se Partizan vraća u igru, crno-beli na -4

37. minut - Ledej pogađa za tri 67:75, Vildoza krade bitnu loptu 67:77

36. minut - Mitrović dominira u nastavku, Zvezda ima dvocifrenu prednost - 75:64!

35. minut - Lesor pravi faul u napadu. Na drugoj strani Mitrović zakucava!

34. minut - Sjajna asistencija Kampaca za Mitrovića koji pogađa na obruču.

Nastavlja se utakmica posle prekida koji je trajao više od pola sata!

Lazić i Anđušić uzeli su mikrofone u ruke i zamolili navijače da se smire. "Ako još jedan predmet uleti u teren, utakmica se prekida, gotovo je", rekli su Danilo i Branko.

Poslednja informacija kaže da će se gornji prsten isprazniti i da će ostati navijača samo na drugom.

Igrači su na parketu, ali sudija i dalje nema. Čeka se konačna odluka, da li će se prazniti tribine?

Opet prekid, sudije su otišle u svlačionicu zbog ubacivanja predmeta na parket! Do kraja je ostalo 7.26.

33. minut - Ništa ne polazi od ruke košarkašima Partizana, dok Nedović pogađa trojku i Zvezda je na +9!

Sada je Anđušić apelovao na navijače da ne ubacuju predmete na parket.

32. minut - Neverovatno šta radi Filip Petrušev, pogađa uz faul i Zvezda ide na +6!

31. minut - Nastavlja Petrušev tamo gde je stao. Uzvraća Anđušić, a onda trojku pogađa Nedović!

30. minut - Sada i trojku pogađa Petrušev! Zvezda vodi posle tri četvrtine - 59:58!

29. minut - Petrušev je pronašao ritam, dugo Zvezda nije bila ovako blizu - 58:56!

28. minut - Petrušev pogađa oba bacanja, Zvezda na -4.

27. minut - Naneli pogađa uz faul. Važni poeni za Partizan

Branko Lazić je zamolio navijače da ništa ne ubacuju na teren.

27. minut - Zvezda pravi jak faul u reketu nad Matijasom Lesorom.

Nesportski faul Bena Bentila, a Lesor promašuje prvo i žali se na ponašanje navijača koji su nešto ubacili na teren.

26. minut - Druga trojka Vildoze! Razigrali su se Zvezdini Argentinci!

25. minut - Serija promašaja košarkaša Partizana. Ekipa Željka Obrdovića u kontra ritmu. Kampaco je realizovao oba bacanja, 50:47 za crno-bele. Lesor zakucava posle sjajnog dodavanja Egzuma.

24. minut - Pet vezanih poena Vildoze, evo Zvezde na -5.

23. minut - Trojka Kampaca koji pokušava da vrati Zvezdu u igru. Ali, uzvraća Panter koji pogađa 2+1!

22. minut - Lazić promašuje dve trojke zaredom. Ni Panter nije precizan. Kampaco je pogodio oba bacanja.

21. minut - Naneli pogađa uz faul indisponiranog Vildoze.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 44:34! Zvezda je napravila seriju 8:0 u finišu, pa je koliko toliko uhvatila rezultatski priključak!

19. minut - Sjajno dodavanje Kampaca za Bentila koji lako poentira na obruču. Mini serija Zvezde 4:0 i Obradović odmah zove tajm-aut.

18. minut - Panter pogađa sa poludistance. Konačno se Vildoza upisao u strelce!

17. minut - Naneli pogađa novu trojku, Partizan je na +15! Egzum je napravio već treći faul i to bi mogao da bude problem za crno-bele

16. minut - Zvezda u kontra ritmu! Zato je Lesor pogodio uz faul, raste prednost Partizana!

15. minut - Trojka Nanelija, Partizan opet ima +10!

14. minut - Obostranu tehničku su dobili Kampaco i Anđušić.

13. minut - Pet poena Partizana iz jednog poseda. Ledej je pogodio trojku i Partizan ima dvocifrenu prednost - 28:17!

12. minut - Zaustavlja Smailagić Vildozu na obruču. Na drugoj strani Stefan Lazarević je faulirao Pantera. Duško Ivanović se iznervirao posle faula Stefana Lazarevića. Ušao je u žestoku raspravu sa sudijom posle čega je isključen sa utakmice zbog dve tehničke greške.

12. minut - Sjajan meč igra Ledej i pogađa iz teške pozicije. On je prvi dvocifreni irgač utakmice.

11. minut - Odlična akcija Zvezde i zakucavanje Petruševa. Greška u koracima dosuđena Avramoviću.

10. minut - Vildoza promašuje dve trojke u nizu. Avramović je pogodio za tri. Posle prve četvrtine Partizan vodi 21:15!

9. minut - Razigrao se Nedović, vezao je četiri poena, na drugoj strani precizan je Panter.

8. minut - Sjajan prodor Nedovića koji pogađa uz faul Lesora.

7. minut - Trojka Ledeja, njegova druga i Partizan vodi 12:7! Napokon poeni za Zvezdu, postiže ih Mitrović.

6. minut - Konačno koš, lake poene postiže Lesor u kontri.

5. minut - Serija promašaja na obe strane. Vildoza promašuje čist zicer, nerešeno je 7:7

3. minut - Ledej vraća trojku! Puna je dvorana "Čair", paklena atmosfera!

2. minut - Bentil zakucava u tranziciji, Zvezda vodi 2:0. Egzum postiže prve poene za crno-bele. Lazić pogađa trojku!

1. minut - Greši Dobrić u prvom napadu. Panter ne pogađa za tri.

20.30 - Zanimljivo, Fakundo Kampaco će prvi put kao košarkaš Zvezde zaigrati protiv Partizana.

ABA liga/Dragana Stjepanović

20.05 - Duško Ivanović:

- Znamo se dovoljno dobro, igrali smo dovoljno utakmica. Sve je to izanalizirano. Svaka je utakmica bila različita, biće i sutra. Mi smo došli da dobijemo tri utakmice ovde.

20.00 - Željko Obradović:

- Očekivano, već posle žreba smo znali da su velike šanse da se sastanemo u polufinalu. I Zvezda i Partizan su bili favoriti u utakmicama četvrtfinala i očekuje nas međusobni meč. Jedina želja mi je da utakmica protekne u fer i sportskoj borbi, pa neka bolji tim pobedi. Pozivam navijače Partizana da navijaju i bodre našu ekipu i da bude poslata slika na nivou one iz derbija u Evroligi.

19.19 - Najavu spektakla u Nišu pročitajte OVDE.

19.17 - Jasno je da će Čair biti pun, simoblično, na stogodišnjicu košarke u Srbiji koju obeležava KSS.

19.15 - Crvena zvezda je osvojila poslednja dva Kupa Radivoj Korać pod vođstvom Dejana Radonjića i tako se izjednačila sa Partizanom po broju trofeja, oba kluba imaju po osam.

19.13 - Ovo je četvrti ovoseznoski duel večitih rivala, a crveno-beli vode sa 2:1. Tim Duška Ivanovića je trijumfovao u Admiral Bet ABA ligi, dok su i jedni i drugi u Evroligi ostvarili po pobedu.

19.11 - Partizan je u četvrtfinalu pobedio subotički Spartak 91:69, dok je Zvezda bila bolja od Borca 89:64.

19.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Kupa Radivoja Koraća u kojem se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Niša.