Budućnost gubila 17 razlike, preokrenula i na kraju pobedila CSKA!


EVROLIGA
U "Morači" je viđena fantastična utakmica, možda i najbolja u dosadašnjem toku sezone, a ekipa Aleksandra Džikića je do trijumfa nad velikim favoritom stigla nakon preokreta od 17 poena.
Odlučujuće poene postigao je Danilo Nikolić na nešto više od pet sekundi do kraja utakmice, kada je pod košem uhvatio veliki promašaj saigrača i šokirao igrače ruskog šampiona.
Upravo je Nikolić bio "X faktor" i verovatno čovek koji je prelomio susret jer je, kada je bilo najbitnije, pogađao izuzetno teške šuteve.
PROČITAJTE JOŠ:
Regionalni šampion je u ispunjenoj "Morači" držao egal u prvoj četvrtini, ali su gosti uspeli da se odlepe u drugoj deonici koju su dobili sa 28:18.
Ekipa Dimitrisa Itudisa je u jednom trenutku imala +17, ali je onda usledio neverovatan povratak Džikićevih momaka – Erl Klark i Nemanja Gordić su pokrenuli seriju, istopili prednost rivala, da bi početkom poslednjeg kvartala poenima Amerikanca došli do potpunog izjednačenja.
Razigrao se u tim trenucima i Danilo Nikolić koji je održavao Budućnost teškim trojkama, na manje od tri minuta Crnogorci su prvi put poveli na utakmici, ali su pali u poslednjem. Gordiću je neshvatljivo svirana peta lična greška, to je iskoristio Vil Klajburn i doneo preokret.
Tada je Nikolić na već opisan način pogodio iza leđa odbrane "Armejaca" i doneo veliko slavlje domaćim navijačima.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Klark sa 18 poena, jednim više od Nemanje Gordića koji je dodao i 7 asistencija. Heroj Nikolić je susret završio sa 14 poena (4-7 trojke), dok je Koti Klark dodao 12.
U redovima Moskovljana, koji su doživeli prvi poraz u elitnom takmičenju, najbolji je bio Nando de Kolo sa 19 poena i 6 uspešnih dodavanja, dok je Klajburn dodao 15.
Tim Dimitrisa Itudisa je ostao na drugoj poziciji sa skorom 8-1, dok je Budućnost skočila na 13. mesto sa dve pobede i sedam poraza.