STOJAKOVIĆ PRESEKAO Sin legendarnog košarkaša doneo krupnu odluku: Srbija i Grčka se otimaju za njega, a on...

09:01 | 29-04-2025

Košarka 0

Autor: Redakcija

Andrej je pred dilemom da li odabrati majčinu ili očevu domovinu

Andrej Stojaković

Andrej Stojaković, u jeku priča o tome za koju reprezentaciju će nastupati, objavio je na Instagramu za koga će ubuduće igrati. 

Sin slavnog Peđe Stojakovića je rešio da se posle godinu dana u redovima Stenforda i Univerziteta Kalifornija, prebaci na Ilinois. 

Za talentovanog košarkaša su se otimali vodeći NCAA univerziteti, poput UKLA, Oregon, Kentaki, ali je Stojaković presekao.

TOTALNI HAOS U NBA Brutalna tuča na meču Golden Stejta i Hjustona (VIDEO)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Andrej (@andrejstojakovic)

 

Interesantno je da će Ilinois biti Jugoslavija u malom, tamo nastupaju braća Ivišić iz Hrvatske, kao i Crnogorac David Mirković, koji je igrao za Studentski centar.

Sjajnu sezonu je imao Andrej Stojaković sa prosekom od 17,9 poena, 4,7 skokova, 1,2 blokade, a kao i otac sjajan je šuter. Tako mu je šut iz igre 42,7 odsto, a za tri poena je precizan 31,8 odsto puta.

Ostaje da se vidi da li će tatinim stopama i kada je u pitanju reprezentacija. Odavno je poznato da se za njega otimaju Srbija i Grčka. Andrej je više puta pominjao da on predstavlja i Srbiju i Grčku, ali to može samo van terena. Kada je teren u pitanju, moraće da se opredeli između majčine Grčke i očeve Srbije.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

Komentari(0)