SRBIJA BOLJA OD ARGENTINE ZA TRAČAK NADE "Orlovi" ubedljivi protiv "gaučosa", ali jako daleko od glavnog cilja - četvrtfinale (ne)moguća misija

Srbija ima četiri boda, Argentina je ostala na nuli.

Orlovi su ovom pobedom sačuvali kakvu-takvu nadu za prolaz u četvrtfinale, ali to zavisi od rezultata drugih selekcija. Ipak, pobeda je vredna jer Srbija može do trećeg mesta koje bi moglo da garantuje i kvalifikacije za Olimpijske igre.

Da bi Srbija prošla dalje Nemci bi morali da budu poraženi od Holandije i Norveške, što nije nemoguće, s tim da bi Vikinzi u poslednjem kolu protiv tima Alfreda Gislasona mogli da kalkulišu, biraju rivala u nokaut rundi, da li da idu na Španiju ili Francusku.

Dobra stvar je što smo izgubili od Nemačke samo golom razlike (33:34), pa bi i solidna prednost od dva-tri pogotka protiv Holandije mogla da nas odvede među osam najboljih. Sve će biti poznato sutra u drugom kolu, pod pretpostavkom da Nemačka izgubi od Holandije.

Što se meča sa "gaučosima" tiče nervozno je Srbija počela utakmicu, nikako nije uspevala da slomi otpor borbenog rivala, pa se na odmor otišlo sa "samo" dva gola prednosti - 12:10.

Nastavak meča doneo je ono što smo svi priželjkivali, mnogo bolju igru naše selekcije i konstantno održavanu prednost "Orlova" pa se na kraju i očekivala ova pobeda do koje je i došli, ali, za četvrtfinale mnogo stvari treba da se poklopi.

SRBIJA - ARGENTINA (28:22)

Drugo poluvreme:

58. minut - Sjajan potaz Milosavljevića (27:20)

56. minut - Lombardi nastavlja da igra sjajno, njegov već sedmi pogodak na utakmici (26:20)

53. minut - Argentinci jedino sa krila pogađaju u ovim trenucima (24:18)

50. minut - Gol! Sjajan skok šut Milosavljevića, njegov prvi gol na meču (23:17)

47. minut - Dijego Simone lako prolazi, njegov četvrti pogodak iz sedam pokušaja (21:17)

44. minut - Sjajan šut Orlovića sa zemlje, njegov treći pogodak na ovoj utakmici (20:15)

40. minut - Pešmalbek postiže svoj četvrti pogodak na utakmici (18:13)

SRBIJA BOLJA OD ARGENTINE ZA TRAČAK NADE

AP Photo/Piotr Hawalej

36. minut - Radivojević ponovo sa sedmerca pogađa. On je naš najefikasniji igrač sa pet pogodaka (16:11)

32. minut - Realizovala je sedmerac Srbija koja vodi sa 14:10, a onda u kontri Ilić postiže novi pogodak (15:10)

Prvo poluvreme:

30. minut - Imala je Srbija kontru. Ilić je to iskoristio i pogodio gol koji je bio prazan (12:10) gfdsa

28. minut - Radivojević još jednom precizan. Pogodio je sedmerac za novo izjednačenje (10:10)

23. minut - Argentinci prete Srbij i dalje, moraće "Orlovi" da se pomuče (9:9)

20. minut - Martinez lako prolazi po desnoj strani za novo izjednačenje (8:8)

15. minut - Vodi Srbija, ima minimalnu prednost (6:5)

12. minut - Sedmerac su imali "Orlovi", ali nije ga iskoristio Ilić

9. minut - Dobra igra Srbije u ovim trenucima, razmahao se i naš golman Cupara (5:4)

8. minut - Vukašin Vorkapić koristi svaku šansu na najbolji mogući način (4:3)

6. minut - Kapiten Srbije, Ilić postiže pogodak za drugo izjednačenje u meču (2:2)

3. minut - Prvi gol za Srbiju na meču postigao je Orbović

14.47 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola druge faze Svetskog prvenstva u rukometu između Srbije i Argentine. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja na prvenstvu sveta.