Zaražen prvi čovek, hoće li se čuveno takmičenje prekinuti, a jedva su ga dočekali


EPA/Annechristine Poujoulat
Svih 166 vozača biciklističke Trke oko Francuske negativno je na korona virus.
Veliki problem stvara što je zaražen direktor Kristijan Prudom, pa je jedan od glavnih ljudi slavnog tura morao da napusti trku.
Još je veći probel što su zaražena i četiri člana četiri različite ekipe, svi oni su takođe napustili "mehur", ali se sada timovi Cofidis, AG2R La Mondial, Ineos i Mičelton Skot suočavaju sa mogućom diskvalifikacijom.
Prema zdravstvenim protokolima Tur d'Fransa, svako ko je testiran pozitivno mora da napusti trku. Organizatori su obezbedili mobilnu laboratoriju za testiranja, a rezultati su dostupni u roku od dva sata. U poslednja dva dana obavljen je 841 test.
Naredni talas testova obaviće se 14. septembra na slobodan dan.
Posle devete etape u vođstvu je Slovenac Primož Roglič, sa 21 sekundom prednosti u odnosu na branioca titule Egana Bernala.
PROČITAJTE JOŠ: