PARTIZANOV ČAS FUDBALA! Rikardo nokautirao Spartu, pa stavio Stanojevića na muke
FK Partizan

Partizan je tako ukupnim rezultatom 3:1 izborio plasman u osminu finala novoformiranog takmičenja.

Prvo poluvreme je obeležio fenomenalni napadač crno-belih Rikardo Gomeš koji je postigao oba gola.

Krenuo je Partizan ofanzivno od starta, a već u sedmom minutu stigao do vođstva. Ponovo je sjajan posao obavio Saša Zdjelar. Oduzeo je loptu u opasnoj zoni i potom proigrao Rikarda, a ovaj matirao golmana gostiju Holeca.

Igrači Sparte su delovali potpuno bezidejno i u prvih 45 minuta nijednom nisu upseli da ugroze gol crno-belih.

Na novi gol čekalo se do 25. minuta i ponovo je strelac bio Rikardo. Jojić je odlično izveo korner, a Rikardo je bio najviši u skoku na osam metara. Gađao je glavom, lopta se odbila od zemlju i prevarila čuvara mreže Sparte.

Opao je malo ritam, pa su izabranici Aleksandra Stanojevića mirno priveli kraju prvo poluvreme.

U drugom delu je Sparta preuzela inicijativu, dok su crno-beli pretili iz kontri. Ipak, i pored većeg poseda, napadi gostiju su bili prilično jalovi.

Partizan je posle kontri imao dve velike prilike preko Lazara Markovića i Kvinsija Meniga, ali nisu uspeli da savladaju Holeca

U 66. minutu Rikardo Gomeš je dobio crveni karton. Bugarski sudija Georgi Kabakov mu je dao drugi žuti karton jer je iscenirao penal. Mora se priznati da je to bila krajnje diskutabilna odluka.

Tako Rikardo neće igrati prvi meč osmine finala, što je svakako veliki hendikep za crno-bele.

Uspeli su fudbaleri Sparte samo da ublaže poraz i to golom Hložeka u 85. minutu.

Partizan - Sparta 2:1 (2:0)

Stadion: Stadion Partizana (Beograd)

Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska)

Gledalaca: 15.864

Strelci: Rikardo 7 i 25 - Hložek 85

Partizan: Popović – Miletić, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 78. Terzić) – Marković (od 60. Jović), Natho (od 60. Jevtović), Mening (od 78. Holander) – Rikardo.

Sparta: Holec – Vajsner, Panak, Vitik, Hancko – Saček, Krejči – Haraslin (od 70. Vrabec), Hložek, Pešek (od 46. Minčev) – Čvančara (od 62. Krejči).

Kraj! Partizan je u osmini finala Lige konferencija!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

85. minut - Gol! Sparta smanjuje na 2:1, Hložek je strelac.

77. minut - Drži situaciju pod kontrolom Partizan, Sparta ima jalovu inicijativu.

75. minut - Pokušao je Jojić sa preko 30 metara, ali lopta odlazi pored gola.

68. minut - Velika prilika za Meniga koji je mogao da stavi tačku. Uzeo je sam loptu, stuštio se ka golu, pretrčavši ceo teren, ali nije imao snage za realizaciju.

66. minut - Neverovatno! Crveni karton za Rikarda! Sudija mu daje drugi žuti karton i crveni jer je iscenirao penal.

65. minut - Sparta ima inicijativu, dok Partizan vreba iz kontre.

61. minut - Prva izmena u Partizanu, Jović umesto Markovića, dok umesto Natha u igru ulazi Jevtović.

59. minut - Kontra Partizana, šutirao je Marković, istakao se golman gostiju, Holec.

57. minut - Haraslin preti, brani Popović.

51. minut - Pokušaj Nemanje Miletića. Opalio je defanzivac crno-belih sa 30 metara. Premabiciozno je to bilo. Lopta ide preko gola.

47. minut - Žuti karton za Miletića.

45. minut - Poluvreme! Partizan vodi golovima Rikarda.

42. minut - Bez većih uzbuđenja u finišu prvog poluvremena.

38. minut - Dobra kontra Partizana, Menig je lukavo šutirao, ali je bio neprecizan.

33. minut - Opao je malo ritam igre, ali to apsolutno odgovara Partizanu koji ima potpunu kontrolu.

29. minut - Crno-beli imaju ogromnu prednost. Ukupnim rezultatom vode 3:0 i Sparti je potrebno čudo da se vrati u meč.

25. minut - Gooool! Partizan vodi 2:0, ponovo je strelac Rikardo! Jojić ubacuje iz kornera loptu, a Rikardo je najviši u skoku na osam metara. Gađa glavom, lopta se odbija od zemlju i vara golmana Sparte i ulazi u mrežu.

18. minut - Partizan ima potpunu kontrolu.

15. minut - Prvi pokušaj gostiju. Hložek je šutirao sa oko 20 metara, bez opasnosti po Popovića.

12. minut - Nova velika šansa za Partizan. Štoperi Sparte su u velikom problemu, posebno mladi Vitik. Ničim izazvan je vratio loptu ga golmanu i to prilično neprecizno. Spasao ga je golman Sparte. Malo je nedostajalo da bude 2:0.

7. minut - Gooool! Partizan vodi pogotkom Rikarda Gomeša, početak kakav se samo poželeti može za crno-bele! Ponovo je veliki posao obavio Zdjelar. Oduzeo je loptu u opasnoj zoni i potom proigrao Rikarda. Erupcija oduševljanja u Humskoj.

6. minut - Faul Rikarda koji već u šestom minutu dobija žuti karton. Šut Rikarda, lopta odlazi pored gola.

4. minut - Crno-beli su ofanzivno krenuli od prvog minuta i napadaju uglavnom po desnoj strani.

2. minut - Jojić je odlično prošao po desnoj strani, izblokiran pokušaj Meniga.

1. minut - Utakmica je počela! Partizan odmah zapreti, gosti se odbranili.

18.33 - Ovaj meč će ujedno poslužiti Partizanu kao uvertira za 166. večiti derbi sa Crvenom zvezdom.

18.15 - U slučaju prolaska potencijalni rivali srpskog predstavnika biće Az Alkmar, Bazel, Kopenhagen, Fajenord, LASK, Ren i Roma. Crno-beli neće moći da se sastanu sa Gentom, jer će to biti prva eliminaciona runda za belgijskog predstavnika posle izlaska iz grupe i mečeva sa Partizanom.

17.48 - Prema poslednjim informacijama crno-bele će bodriti 15 hiljada navijača.

17.20 - U odnosu na meč u Pragu, samo je jedna promena u sastavu crno-belih, Miljkovića, tu je Saničanin.

Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču 1/16 finala Lige konferencija između Partizana i praške Sparte. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.