PARTIZAN PRESKUPO KOŠTALA OČAJNA PRVA ČETVRTINA Prekinuta pobednička serija crno-belih, "parni valjak" nemoćan u Izraelu
Alo!/Marko Metlaš

Tako je prekinuta serija crno-belih koji su slavili na prethodnih osam mečeva u nizu.

Takođe, za Partizan bi mogao da bude problem i što je izgubio sa devet razlike, a u Beogradu je slavio 96:88, pa bi eventualnom krugu ova dva tima, "ponos Izraela" bio u prednosti.

Ekipu Željka Obradovića je preskupo koštala dosta slaba prva četvrtina, tačnije sam početak meča, pošto je domaćin poveo 12:0!

Od tada crno-beli su stabilizovali igru i, premda nisu uspevali dugo da se spuste na jednocifreni minus, nisu ni dozvoljavali protivniku da ide iznad +10. A onda odličan finiš druge četvrtine i na poluvremenu Makabi je imao „samo“ +7 – 46:39.

Dobro je Partizan otvorio treću deonicu i prišao na -4 (46:42). Ipak, košarkaši Makabija bi uvek imali odgovor, a i odlično ih je služio šut za tri poena, pa su u poslednjih 10 minuta ušli sa 11 poena prednosti.

Tada je na scenu stupio Aleksa Avramović. Sa 10 poena inicirao je prilazak na samo šest poena zaostatka (73:67) šest minuta pre kraja. Usledio je period kada nijedan tim nije uspevao da prelomi u svoju korist. Makabi da ode na +10, Partizan da smanji na razliku manju od šest poena.

Ipak, u finišu domaći postižu dve trojke i dolaze do važne pobede.

Najefikasniji u redovima Makabija bio je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Lorenco Braun koji je postigao 21 poen, a pratio ga je Bonzi Kolson sa 19.

Kod Partizana su prednjačili Kevin Panter sa 22 i Dante Egzum sa 17 poena.

Makabi - Partizan 90:81 (24:13, 21:24, 18:14, 26:28)

Hala: Menora Mivtačim (Tel Aviv)

Sudije: Ana Panter, Mario Majkić, Pjotr Pastusijak

Makabi: Adams 5, Braun 21, Boldvin 8, Martin 13, Menko, Sorkin 5, Dibartolomeo 5, Hilijard, Koen 4, Holins, Nebo 10, Kolson 19

Partizan: Vukčević, Ledej 15, Avramović 15, Panter 22, Smailagić, Papapetru 2, Egzum 17, Naneli 2, Lesor 5, Trifunović 3, Anđušić, Madar.

40. minut - Kraj! Pobeda Makabija 90:81!

39. minut - Dibartolemeo je precizan za tri i opet Makabi ide na +9!

38. minut - Martin postiže trojku kojom je verovatno prelomio meč, Makabi je na +9. Ipak, evo nove trojke Pantera, dva minuta pre kraja Makabi vodi 83:77!

37. minut - Trojku postiže Lorenco Braun! Panter pogađa 2+1.

36. minut - Važni poeni Zeka Ledeja, Partizan na -6 četiri minuta pre kraja.

35. minut - Nebo zakucava i Makabi opet ima +10

34. minut - Papapetru koristi kontru, njegovi prvi poeni - 73:65. Još jedna kontra Partizana, koristi je Avramović - 73:67.

32. minut - Razigrao se Aleksa Avramović u ovim momentima, vezao je pet poena, ali na drugoj strani Adams je pogodio trojku.

31. minut - Avramović pogađa uz faul.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Makabi ima 11 poena prednosti.

29. minut - Anđušić promašuje otvorenu trojku.

28. minut - Nikako crno-beli da se vrate u igru, Makabi konstatno održava prednost.

27. minut - Egzum pogađa za tri i sa 17 poena je najefikasniji igrač Partizana.

26. minut - Treći put zaredom Egzum uspeva da iznudi faul protivnika i stane na liniju penala. Ovoga puta je pogodio oba bacanja.

24. minut - Ledej prekida post crno-belih jednim poenom sa linije slobodnih bacanja - 50:43.

23. minut - Koen iz kontre pogađa - 50:42.

22. minut - Braun pogađa za dva - 48:42.

21. minut - Avramović trojkom otvara treću četvrtinu, ukupno četvrta trojka crno-belih - 46:42.

20. minut - Poenima Zeka Ledeja završeno je prvo poluvreme, Makabi na odmor ide sa vođstvom 46:39.

19. minut - Lesor zakucava, to je njegov peti poen i Partizan je opet na -8.

18. minut - Ponovo Makabi ide na dvocifrenu prednost.

17. minut - Uspeli su crno-beli da se odbrane u dva napada, ali nisu to znali da iskoriste na drugoj strani parketa.

16. minut - Kolson blista i sa 14 poena je najefikasniji igrač meča. Proradio je napad Partizana, ali velike probleme imaju u odbrani.

15. minut - Trojka Trifunovića u tranziciji, Partizan na -8.

14. minut - Panter pogađa trojku iz velike daljine i to je njegov deseti poen.

13. minut - Braun pogađa iz teške pozicije, Makabi i dalje ima lepu prednost. Brutalno zakucavanje Neba uz faul Egzuma.

12. minut - Nije ovo bio dobar napad Partizana, ali se Ledej snašao i uspeo da pogodi za dva.

11. minut - Panter pogađa trojku. Ima već sedam poena.

10. minut - Egzum postiže dvojku - 22:13. Kraj prve deonice, Makabi vodi 24:13!

9. minut - Panter smanjuje sa penala - 22:11.

8. minut - Panter se upisuje u strelce - 20:9. Braun povećava na 22:9.

6. minut - Druga vezana trojka Kolsona - 18:4.

5. minut - Ledej postiže prve poene za crno-bele i prekida seriju Makabija. Sada i Nanel pogađa za dva.

4. minut - Katastrofalan početak meča za Partizan, Makabi vodi 10:0!

2. minut - Prve poene na meču postiže Lorenco Branun

1. minut - Partizan nije iskoristio prvi napad, dok je sa druge strane Bonzi Kolson ubacio prve poene na meču!

19.00 - Biće ovo drugi susret dva pomenuta tima u sezoni 2022/23, a u prvom je Partizan slavio 96:88 pred više od 19.000 navijača u Štark areni.

Očekuje se da i Menora bude ispunjena do poslednjeg mesta i da navijači Makabija "uzvrate" fantastičnom košarkaškom atmosferom.

18.58 - Makabi igra odlično na svom parketu i jedino su od izgubili od Barselone, što dovoljno govorio koliko težak posao čeka crno-bele.

18.57 - Partizan je na skoru 8-9 u elitnom takmičenju, dok Makabi ima pobedu više.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 18. kola Evrolige u kojoj se sastaju Makabi i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Tel Aviva.