MARATON PRIPAO BRITANCU! Marej posle velike drame prošao u treće kolo Vimbldona!
EPA-EFE/NEIL HALL

Marej je posle velike borbe u pet setova pobedio Nemca Oskara Otea - 6:3, 4:6, 4:6, 6:4, 6:2, posle tri sata i 52 minuta igre.

Endi je odlično započeo meč. Napravio je brejk u petom gemu, a onda i još jedan u devetom za prednost od jednog seta na oduševljenje publike na Centralnom terenu.

Nastavio je u istom ritmu i u drugom setu. Napravio je brejk, poveo 3:1, a onda je usledio veliki pad u njegovoj igri. Ote je osvojio četiri gema u nizu, poveo 5:3 i onda u nastavku uspeo da izjednači skor u setovima.

Brejkom u sedmom gemu Ote dolazi do 2:1 u setovima i nastala je drama na Centralnom terenu.

Marej je smogao znage i našao načina da napravi veliki preokret. U četvrtom setu je napravio dva brejka, dok je jednom izgubio gem na svoj servis.

Odlučujući set je dvostruki osvajač Vimbldona započeo brejkom, poveo 3:0, napravio još jedan brejk i plasirao se u treće kolo.

U narednoj rundi Marej će igrati sa desetim nosiocom Kanađaninom Denisom Šapovalovim.