ĐOKOVIĆ IZGUBIO SET, PA SE RAZGOROPADIO Novak posle preokreta srušio tinejdžera na debiju u Banjaluci

Novak je u drugoj rundi posle preokreta bio bolji od Luke van Aša - 6:7 (4), 6:3, 6:2, nakon dva seta i 42 minuta igre.

Ponovo Đoković nije blistao, dugo se mučio da pronađe pravi ritam, dok je sa druge strane Francuz bio prilično raspoložen, vraćao gotovo sve i pogađao neke neverovatne vinere.

Serveri su bili prilično sigurni sve do finiša seta.

Van Aš koristi je pogađao iz svih pozicija, Novak je bio stegnut, pa Francuz pravi brejk zahvaljujući kojem dolazi u poziciju da servira za set.

Ipak, Novak se konačno trgao, smanjio greške pre svega sa forhend strane i izjednačio na 5:5.

A, onda je Đoković došao do tri set lopte iz naizgled izgubljene situacije, pošto je 18-godišnji Francuz imao 40:0. Ali, uspeo je Van Aš da se izvuče i uvede set u taj-brejk.

AP Photo/Radivoje Pavicic

Očekivalo se tada da Novakovo iskustvo i mentalna snaga dođu do izražaja, ali se to nije dogodilo. Suviše je nervozan bio naš teniser, pa je Francuz dobio prvi set.

Ostao je Đoković smiren uprkos lošoj igri i načinu na koji je izgubio set. Zaigrao je mnogo bolje, pustio ruku i krenuo po preokret.

Van Aš je počeo da greši, Novak je ovoga puta koristio prilike koje su mu se ukazale i dosta lako došao do izjednačenja.

Na startu seta odluke Francuz pravi brejk.

Međutim, od tog momenta Đoković igra brutalan tenis i prilično ubedljivo dolazi do pobede.

Novakov rival u narednom kolu biće pobednik meča Gregoar Barer - Dušan Lajović.

ĐOKOVIĆ - VAN AŠ 6:7, 6:3, 6:2

Treći set:

6:2 - Kraaaaj! Novak u velikom stilu dolazi do pobede

5:2 - Još jedan odličan gem Novaka koji je na korak od pobede.

4:2 - Pretio je Novak da dođe do novog brejka, ali se Francuz koji igra tenis života izvukao i ostao u igri.

4:1 - Ovo je pravi Novak Đoković. Igra sjajno u ovim momentima i gazi ka pobedi!

3:1 - Breeeeejk! Sjajna igra Novaka koji dobija treći uzastopni gem. Van Aša kao da stiže umor.

2:1 - Baš napet gem za Đokovića. Igralo se na razliku, ali Francuz nije došao do brejk lopte.

1:1 - Ribrejk! Uspeva Novak momentalno da uzvrati. Traži Đoković podršku publike.

0:1 - Brejk! Odmah na startu trećeg seta Đoković gubi svoj servis. Francuz je došao do dve vezane brejk lopte, Novak ih je spasio sa dva sjajna poena, ali je kod treće naš as odigrao drop šot, koji je Van Aš stigao i došao do vinera koji mu donosi brejk.

Drugi set:

6:3 - Brejk i set za Đokovića! Iskoristio je Srbin drugu set loptu i idemo u set odluke. Mnogo bolja igra Novaka u drugom setu.

5:3 - Samouvereno Novak čuva brejk prednosti i sada je na gem od izjednačenja.

4:3 - Šteta za ovaj gem. Mirisalo je na novi brejk, bilo je 30:30, ali je onda Novak napravio dve neiznuđene greške i Van Aš ostaje u igri.

4:2 - Pustio je Đoković ruku, a naročito dobro forhend funkcioniše. Takođe, raduje što Novak deluje potpuno mirno i opušteno, uprkos tome što je prvi set izgubio posle velike drame.

3:2 - Prekida Van Aš Novakovu seriju i samnjuje na 3:2.

3:1 - Tako se potvrđuje brejk! Siguran gem za Đokovića koji deluje sve bolje.

2:1 - Breeeeejk! Kao što se dalo naslutiti u prethodnom gemu, Đoković je zaigrao bolje i krenuo po preokret. Sačekao je grške rivala, te došao do ranog brejka u drugom setu.

1:1 - Sjajan gem Đokovića "sa nulom". Možda je ovo najava preokreta i bolje igre svetskog broja 1.

0:1 - Pun je samopouzdanja Van Aš i relativno sigurno dobija uvodni gem drugog seta.

Prvi set:

Taj-brejk:

4:7 - Set za Van Aša! Imao je Đoković tri set lopte koje nije iskoristio i tinejdžer iz Francuske dobija prvi set.

4:6 - Opet greši Novak, dve set lopte za Van Aša.

4:5 - Loš drop-šot Đokovića, mini brejk prednosti ima Francuz.

4:4 - Promašuje Francuz.

3:4 - Treći poen u nizu koji dobija Van Aš.

3:3 - Hvata Van Aš Novaka "na krivoj nozi".

3:2 - Đokovićev forhend završava u autu, vraćen mini brejk.

3:1 - I ponovo greši Van Aš.

2:1 - Greši Francuz, Novak pravi mini brejk.

1:1 - Fantastičan poen Van Aša.

1:0 - Siguran smeč Novaka.

6:6 - Neverovatan gem. Bilo je 40:0, a onda je Đoković uspeo da se vrati u gem i dođe do tri set lopte, ali se Francuz izvukao i idemo u taj-brejk!

6:5 - Ubedljiv gem za Đokovića, bez izgubljenog poena. Sada će Van Aš servirati za ostanak u setu.

5:5 - Breeeeejk! Konačno je Đoković zaličio na sebe. Igrao je agresivno, napadao Francuza, na brejk loptu odigrao odličan ritern forhendom i uspeo da se vrati u set.

4:5 - Brejk! Neverovatan gem je odigrao Francuz, pogađao iz kontre forhendom i bekhendom, Đoković je bio stegnut i pretrpeo je brejk. Sada Van Aš servira za set.

4:4 - Van Aš odlično parira Novaku. Posle osam gemova još nismo videli nijednu brejk loptu.

4:3 - Uopšte nije bilo prijatno, došao je Francuz do 15:30, ali je onda Novak zaigrao agresivnije i sprečio probleme.

3:3 - Prvi gem koji se igrao na razliku. Van Aš je odservirao čak tri duple servis greške, ali to Đoković nije kaznio. Nastavlja se velika borba.

3:2 - Opet forhendom Đoković sam sebi zadaje probleme, bilo je 30:30, ali je onda prvi reket sveta osvojio dva poena u nizu.

2:2 - Forhend Novakov je problematičan i pravi dosta grešaka. Bez brejka na startu meča.

2:1 - Još jedan odličan gem za Novaka, bez izgubljenog poena. Veliku podršku ima Đoković, tribina gotovo da su popunjene do poslednjeg mesta.

1:1 - Relativno siguran i Francuz. Đoković je napravio dve neiznuđenje greške forhendom, odigrao loš drop šot i Van Aš je izjednačio.

1:0 - Siguran gem Đokovića na startu. Dobro je servirao i rivalu prepustio tek jedan poen.

15.42 - Novak i Van Aš na terenu.

15.35 - Barer je pobedio Međedovića, pa se očekuje da Novak uskoro izađe na teren.

15.00 - Kiša od početka turnira remeti planove organizatorima, pada i danas, ali se nadamo da neće biti jakog intenziteta kako ne bi došlo do prekida mečeva. Đokovićev meč počeće po završetku duela Barer - Međedović.

14.57 - Van Aš ima 18 godina i 87. je reket sveta.