Novak Đoković na Vimbldonu

Možda nije bilo ekspresno, ali jeste bilo sigurno. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona nakon pobede nad Australijancem Džordanom Tompsonom sa 3:0 (6:3, 7:6, 7:5).

Nole je do trijumfa došao uz malo muke i znoja, ali nije dozvolio Australijancu da ga poremeti tokom meča sjajnim servisima.

Prvi set Novak je osvojio posle svega 28 minuta igre i delovalo je da će ovo biti laka pobeda našeg asa. Ipak, nije bilo baš tako. Igralo se bez brejka sve do poslednjeg gema u meču.

Držao se Tompson odličnim servisima i tako pravio problem Srbinu. Na kraju je Nole odigrao najbolje kada je bitno najbitnije i prošao u treće kolo

Naredni rival biće mu bolji iz duela Ečeveri - Vavrinka.

ĐOKOVIĆ - TOMPSON 3:0 (6:3, 7:6, 7:5)

7:5 - To je to! Đoković uz brejk prolazi u treće kolo!

6:5 - Ponovo Novak prebacuje lopticu u protivnikovo dvorište. Moraće Tompson da servira za taj-brejk.

5:5 - Tompson uspeva da se izbori i sa pritiskom i sa odličnim Novakom. Nastavlja se treći set.

5:4 - Ponovo Novak siguran, da vidimo kako će se snaći Tompson pod pritiskom.

4:4 - Bio je Nole blizu, dva puta je bilo 4:4, ali na kraju ponovo izjednačenje.

4:3 - Nole ponovo siguran, još dva gema ga dele od pobede.

3:3 - Preslikana situacija kao i u drugom setu. Bez brejka, rezultatska klackalica i sigurni servisi obojice igrača.

3:2 - Sjajni Novak bez izgubljenog poena dolazi do nove prednosti u trećem setu.

2:2 - Australijanac odličan, neće se predati sve dok bude šanse.

2:1 - Đoković nastavlja da melje, nema greške na Noletov servis.

1:1 - Tomspon se namučio, ali uspeva da izjednači.

1:0 - Novak lagano dolazi do prvog gema u trećem setu.

DRUGI SET:

7:6 - Novak ne greši kada je bitno. Sa 7:4 upisuje i drugi set.

6:6 - Lako Nole dolazi do gema i šalje drugi set u taj-brejk.

5:6 - Tompson bez greške kada je najbitnije, ponovo će Nole morati da "se spasava".

5:5 - Nije bilo lako, ali Novak se ponovo podigao iz mrtvih i nastavlja se borba u drugom setu.

4:5 - Tomspon igra odlično u drugom setu. Sada će Novak servirati za nastavak borbe.

4:4 - Ponovo je morao Nole da se namuči kako bi upisao gem, ali uspeva posle dva izjednačenja da dođe do odličnih servira i sigurnih poena.

3:4 - Ne predaje se Tompson. Uspeva da ponovo nadmudri Novaka u nekoliko navrata i dođe do četvrtog gema u ovom setu.

3:3 - Odgovara brzo Novak i bez greške.

2:3 - Imao je Nole brejk šansu, ali je nije iskoristio. Izvukao se Tompson i ponovo poveo. Možda i najduži gem na meču.

2:2 - Malo se pomučio Novak, ali dolazi do novog izjednačenja, drugog u ovom setu.

1:2 - Odlični servisi, sjajna kretenja, za sada nema zime za Noleta i njegove navijače.

1:1 - Odgovara Novak istom merom i evo prvog izjednačenja.

0:1 - Tomspon upisuje prvi gem na startu drugog seta.

PRVI SET:

6:3 - Nole stiže do prvog seta bez mnogo muke!

5:3 - Još uvek se sačuvao Australijanac u prvom setu, ali sada Nole na servisu.

5:2 - Potvrda brejka bez mnogo problema. Nole na gem do prvog seta.

4:2 - Evo ga i brejk! Đoković sada ne propušta šansu i stiže do velike prednosti.

3:2 - Bez izgubljenog poena i uz as Nole dolazi do nove prednosti.

2:2 - Siguran sada i Tompson. Mnogo je bolje odigrao ovaj gem nego prethodni na svoj servis. Malo se opustio Australijanac.

2:1 - Nema problema za Noleta na njegov servis. Siguran i precizan Srbin na početku meča.

1:1 - Nije Novak uspeo da iskoristi brejk šansu, Australijanac se izvukao i došao do izjednačenja.

1:0 - Vrlo siguran početak meča za Novaka i premijerni gem.

18.10 - Meč je upravo počeo! Prvi servis za Novaka!

17.40 - Iga Švjonten je pobedila Saru Soribes sa 2:0 i to znači da Nole na teren izlazi tačno u 18.05.

17.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola Vimbldona između Novaka Đokovića i Džordana Tompsona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja u Londonu.