Novak Đoković na Vimbldonu

Mogu samo da ga mrze! Novak Đoković ponovo je morao da bude jači ne samo od protivnika, već i od drugih faktora, pre svega navijača, a onda sudije i tako redom...

Na kraju jasno je da mu ne mogu ništa! Srpski as kao brzi voz protutnjao je do finala, 35. grend slem finala, što je novi rekord u "belom sportu".

Sudija je u jednom trenutku odlučio da oduzme poen Đokoviću zbog krika, publika mu je zviždala, ali znate kako ide ona stara dobra "Ko se zadnji smeje, najslađe se smeje".

Novak je odigrao bez greške, po jedan brejk u prva dva seta, a onda i 15. vezani taj-brejk na grend slemovima koji uzima Srbin. Ovo mu je donelo prolaz u finale.

Sada se čeka protivnik Đokoviću u borbi za osmi pehar na Vimbldonu. To će biti Danil Medvedev ili Karlos Alkaraz koji igraju od 17.45.

ĐOKOVIĆ - SINER 3:0 (6:3, 6:3, 7:6)

7:6! KRAJ! Đoković sa 7:5 koristi prvu meč loptu i prolazi u finale Vimbldona!

6:6 - Novak uzvaća i idemo u taj-brejk.

5:6 - Siner ponovo siguran na svoj servis. Đoković će servirati za odlazak u taj-brejk.

5:5 - Imao je dve brejk lopte Siner, ali se ne pradaje Novak. Serija četiri poena i novo izjednačenje.

4:5 - Nema sumnje da gledamo najneizvesniji set do sada. Ponovo Siner vodi.

4:4 - I Novak nastavlja po starom, dobija novi servis gem, pa se sada pritisak prebacuje na Sinera

3:4 - Najlakši gem za Italijana u ovom setu, za sada, bez nekih brejk prilika

3:3 - Ne posustaje ni Novak koji dolazi do novog servis gema. Nije bilo previše muke, pa je sada ponovo na potezu Siner

2:3 - Siner ponovo odličan. Nema sumnje da je ovo njegov najbolji set do sada.

2:2 - Namučio je sada Italijan Novaka, ali uspeva Đoković da ostane na pravom putu.

1:2 - Imao je Novak odličnu šansu i 0:40, ali serija poena Sinera ga je sprečila da praktično reši meč.

1:1 - Odgovara Novak sigurnim gemom i dolazi do izjednačenja.

0:1 - Ponovo Siner otvara set servis gemom, kao i u drugom setu, prilično sigurno.

DRUGI SET:

6:3 - Nema greške kada je Novak u pitanju. Đoković je sada na set do velikog finala.

5:3 - Đoković nastavlja lagan put ka drugom setu. Sada ga još samo jedan gem deli od toga.

4:3 - Imao je sada dve brejk lopte Novak i šansu da gotovo izvesno reši dilemu u drugom setu, ali se izvukao Italijan.

4:2 - Jedan od dužih gemova na meču. Nije dozvolio Đoković brejk šansu rivalu i nakon 40:40 uspeva da sigurnim putem nastavi da gazi ka drugom setu.

3:2 - Ne predaje se Siner tek tako. Sada lako dolazi do servis gema i ostaje u igri, ali i dalje zaostaje za brejk.

3:1 - Siner samog sebe pobeđuje, imao je brejk šansu, a onda napravio nekoliko grešaka i Novak to koristi. Potvrda brejka.

2:1 - Velike greške i nerezonski udarci koštali su Sinera novog brejka. Đoković grabi ka drugom setu.

1:1 - Uzvraća Novak, malo se namučio, ali dolazi do prvog servis gema u drugom setu.

0:1 - Uz malo muke upisuje prvu prednost na meču Siner.

PRVI SET:

6:3 - To je to! Prvi set je osiguran!

5:3 - Bori se Siner dok ima šanse. Novak servira za set.

5:2 - Siguran gem Novaka i sada ga samo još jedan deli od prvog seta.

4:2 - Bez izgubljenog poena Siner dolazi do drugog gema u setu. Još uvek Novak ima brejk prednosti.

4:1 - Ponovo je Novak spasio brejk loptu i nastavio sigurno da gazi ka prvom setu.

3:1 - Evo i prvog gema za Italijana. Sasvim izvesno najbolji do sada za mladog tenisera.

3:0 - Novak nastavlja da melje. Dolazi Srbin do trećeg gema. Italijan se još uvek nije upisao.

2:0 - Đoković ne greši. Siner nije iskoristio dve, ali Nole koristi prvu brejk šansu i dolazi do velike prednosti na početku meča.

1:0 - Dve brejk lopte imao je Siner na samom startu meča, ali je Novak uspeo da se razbudi i upiše premijerni servis gem.

14.38 - Meč je počeo, prvi na servisu Novak.

14.25 - Igrači su na terenu, početak se očekuje za nekih desetak minuta.

14.05 - Podsećanja radi, Đoković i Siner do sada su se sreli samo tri puta. Do sada je Novak bez greške, ali je prošle godine imao velikih problema i slavio posle preokreta sa 3:2 u setovima.

13.10 - Novak se na treningu pred polufinale sreo sa Alkarazom. Njihov susret protekao je srdačno.

12.45 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Vimbldona između Novaka Đokovića i Janika Sinera. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Londona.