Đoković u prvom kolu protiv "starog znanca"
Najbolji teniser sveta Novak Đoković na startu Olimpijskih igara ukrstiće koplje sa Argentincem Huan Martinom Del Potrom, odlučeno je žrebom u Riju.

Profimedia
Ovo će srpskom teniseru biti prilika da se osveti argentinskom divu koji ga je na prošlim Olimpijskim igrama u Londonu savladao u borbi za bronzu i samim tim ga ostavio bez medalje.
Đoković i Del Potro do sada su se sastajali 14 puta, a ubedljivo najbolji teniser planete ima 11 trijumfa protiv Argentinca uz tri poraza, od kojih je svakako najbolniji ovaj pomenuti iz Londona od pre četiri godine.
Drugi predstavnik Srbije u muškom singlu Viktor Troicki na startu će imati pakleni zadatak, pošto će sbagu odmeriti sa Britancem i braniocem olimpijskog zlata Endijem Marijem.