Dominik Tim
EPA/Francis Malasig
Novak Đoković i Dominik Tim

AP Photo/Andy Brownbill)

Novak Đoković i Dominik Tim, Foto: AP Photo/Andy Brownbill)

Austrijanac Dominik Tim još jednom je istakao da ne želi da ga neko prisiljava da pomaže drugim teniserima, već da će on odlučiti kome će dati svoj novac.

Novak Đoković pokrenuo je inicijativu da najbolje rangirani teniseri pomognu onima koje je najteže pogodila ekonomska kriza uzrokovana prekidom sezone. Iako su mnogi igrači podržali osnivanje fonda, bilo je i onih kojima se ideja nije dopala. Najglasniji među njima bio je treći teniser sveta Dominik Tim.

Austrijanac se od tada našao na meti kritika, a alžirska teniserka Ines Ibu, trenutno 620. igračica na WTA listi, obratila mu se otvorenim pismom kojim mu je predočila koliko je težak njen put bio.

"Nisam odgledao ceo video, ali znam šta je rekla. Stvar je u tome što niko nije pročitao kompletan intervju. Sve novine i magazini su samo izvlačili naslove iz konteksta, što nije fer. Da su ljudi pročitali sve, ova priča ne bi poprimila ovolike razmere", rekao je Tim.

Dominik Tim

EPA/Lukas Coch

Dominik Tim, Foto: EPA/Lukas Coch

"Mnogi zaslužuju pomoć, u to nema sumnje, Ali ja hoću da biram kome pomažem. Ne želim da me neko primorava da dajem svoj novac bilo kome".

Austrijanac je istakao da su svi koji se bave tenisom već privilegovani.

"Ko počne da se bavi tenisom još u detinjstvu, taj je već privilegovan. Tenis je skup sport, roditelji ili sponzori vrlo rano moraju da plaćaju od 50 do 75 hiljada evra. Mnogo je iskustava o kojima se javno ne govori jer su užasna. Znam da ima tenisera koji se ne ponašaju profesionalno, onako kako sport zaslužuje. Zato ja želim da odlučujem kome ću da pomognem", istakao je Tim.

"Mnogim ljudima i organizacijama je pomoć više potrebna nego teniserima. Kada je o igračima reč, već sam pomogao mladima u Austriji. I ne pričam to samo zbog svog imidža. Oni su to zaslužili".