Troicki posle velike borbe u drugom kolu!

Alo.rs | sport 2017-09-19 22:08:36 2017-09-19 22:08:36

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo turnira u Sankt Peterburgu.

Profimedia

Troicki je na startu bio uspešniji od domaćeg igrača, Andreja Kuznjecova, rezultatom 2:0 (7:6, 7:6) nakon jednog časa i 47 minuta igre.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk, a srpski teniser je krenuo silovito u taj-brejku i poveo 6:1. Rus je uzvratio sa pet uzastopnih poena, izjednačio na 6:6, ali se Troicki konsolidovao i dobio naredna dva poena za vođstvo od 1:0.

Na startu drugog seta teniseri su razmenili brejkove, a kako su do kraja bili sigurni u svojim servis gemovima ponovo je pobednika seta rešavao taj-brejk.

Ovoga puta Troicki je bio sigurniji i nakon vođstva od 5:1 mirno je priveo meč kraju.

Troicki je u ovom ruskom gradu postavljen za sedmog nosioca, a rival u narednom kolu biće mu pobednik meča između Dušana Lajovića i Gvida Pelje.