Fejsbuk predatori
Sklanjajte decu sa Fejsbuka, jer više ni kod kuće za računarom nisu bezbedna! Bolesnici koji se nalaze iza ekrana i lažno se predstavljaju kao vršnjaci vaših mališana imaju samo jednu nameru - da ih napastvuju, istraumiraju i ostave posledice na njih do kraja života.

RAS
Poslednji u nizu slučajeva pedofilije je hapšenje S. R. (40) iz Ćuprije, koji se sumnjiči da je putem Fejsbuka pozivao maloletnike na seks. Ovaj monstrum je krerirao lažan profil i predstavio se kao dete od 13 godina i preko njega stupao u kontakt sa maloletnicima. On je deci pisao poruke kako ima starijeg druga koji ga vodi na pecanje i koji mu ispunjava sve želje, a on zauzvrat mora da ima seks sa njim. S. R. je nagovarao decu da upoznaju tog druga i da zajedno idu u lov i ribolov, pod napomenom da i oni moraju učestvovati u seksualnim radnjama. Da stvar bude gora, tražio je od dece da slikaju svoje polne organe i pošalju mu fotografije!
Srećom da je ovaj predator sada iza rešetaka, ali koliko još ovakvih monstruoznih osoba se krije na društvenim mrežama, u parkovima i školskim dvorištima? Koliko još mališana treba da nastrada od poganih ruku pedofila da bi se preduzele najoštrije mere? Ipak, bojim se da izopačeni umovi pedofila nisu ni svesni onoga što čine i da se često, uprkos odležanoj zatvorskoj kazni, vraćaju starim porivima. Zato nadležni treba da preduzmu neko trajno rešenje, a čini mi se da je kastracija jedno od boljih.
Čuvajmo našu decu još više, pričajmo sa njima, naučimo ih da prepoznaju opasnost i zaštitimo ih od zla sa društvenih mreža, a svaku sumnjivu osobu - prijavimo!