doc. dr Bojana Ostojić sa Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment
Foto: Alo/Dejan Briza

Naša sagovornica doc. dr Bojana Ostojić sa Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment svoj posao ne završava samo na predavanjima, već kroz radionice dodatno spoznaje kapacitete svojih studenata što dovodi do izvanrednih rezultata na brojnim takmičenjima gde predstavljaju našu zemlju.  

- Posao jeste težak, ali je i kreativan - kaže Bojana, koja neprestano motiviše i pomaže svojim studentima na putu do uspeha.  

- Potrebno je dosta truda da prepoznate njihove prave, istinske kvalitete. Neki od njih su novi, potrebno im je vreme da se snađu u gradu, sa novim kolegama, profesorima, sve je to za njih nova sredina. Zato smo mi, profesori, uvek tu! Sa njima smo ne samo kada je u pitanju nastava jer smo pre svega pedagozi, a zatim i profesori – kaže doc. dr Bojana Ostojić.  

Biti mentor znači imati visok stepen odgovornosti, pomoći nekom da postane bolja osoba i profesionalac. Predavač, prema rečima naše sagovornice, mora da bude posvećen svom poslu kako bi svoja znanja i iskustva preneo studentima na način koji je njima blizak, razumljiv i prihvatljiv. 

- Mi, kao profesori, treba uvek da se usavršavamo i radimo na sebi -  nabavljamo novu literaturu, idemo na seminare i kongrese kako bi to znanje preneli studentima i dodatno ih motivisali. Naši časovi nisu samo predavanja, već imamo i razne radionice. Na gostujućim predavanjima vodimo studente u kompanije da vide kako to funkcioniše u praksi - objašnjava ona.  

doc. dr Bojana Ostojić sa Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment

Dejan Briza

 

 

Bojana Ostojić svoju ulogu pofesora vidi kao stepenicu preko koje studenti dolaze do ostvarenja svojih potencijala, a želja joj je da oni kroz učenje i dobru komunikaciju postanu bolji od svojih profesora i asistenata. 

- Oni se ne poznaju i poenta je da ih mi naučimo da rade u timu. Tome i služe razne studije slučaja i zadaci koje zajedno rešavaju. Imamo i razne kvizove kroz koje se oni zabavljaju, ali i nešto novo nauče. Na fakultetu imao dva smera i  trudimo se da ih nasumično odaberemo, tako da se upoznaju kolege sa IT-a i „projektnog menadžmenta“. Na kraju,  to uvek bude jako dobra kombinacija, a ta prijateljstva uvek traju dugo - kaže Bojana. 

doc. dr Bojana Ostojić sa Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment

Dejan Briza

 

 

 
Podsticajni efekat takmičenja pomaže studentima da postanu stručnjaci u svojim oblastima, ali i da kroz iskustvo nauče kako da se nose sa velikim životnim iskušenjima i razumeju dinamičan odnos između trijumfa i poraza. 

- Kada su takmičenja, vikendi za nas ne postoje! Zacrtamo jasan cilj, ali tu uvek ima zabave i smeha jer je nekada i odmor lekovit. Pred Novu godinu smo imali neku pripremu za takmičenje, a onda smo svi stavili kapice i nazdravili uspešnoj godini. To su momenti koje ću pamtiti ceo svoj život jer smo mi jedna velika porodica - sa ponosom objašnjava profesorka.  

 

Pogledajte drugu epizodu serijala „Super si“  

Prema njenim rečima nije uvek važna pobeda, ali je važno takmičiti se do kraja. Uz pravu podršku i pozitivnu atmosferu, kako kaže,  uvek se nađe kreativno rešenje, a prava medalja stigla je upravo kroz dovitljivost i maštu.  

- Na regionalnom takmičenju u Herceg Novom, koje organizuje Ministarstvo obrazovanja Crne Gore tema je bila brendiranje čuvenog igalskog blata. To je za nas bila potpuna nepoznanica jer je prvo trebalo proučiti šta je to igalsko blato, a pre same studije slučaja morali smo da im pošaljemo materijal za društvene mreže. Mi smo u Beogradu i nismo imali ideju gde da nađemo igalsko blato, Onda su devojke iz tima došle na ideju i kupile blato za lice! Od toga smo pravili figurice. Bila je parola „snađi se“, pa smo onda snimale i slale materijal. Inspiracija je svima posle toga bila još veća i to je bila naša prva medalja koju smo doneli na fakultet - ističe doc. dr Bojana Ostojić.

BONUS VIDEO - Prva epizoda

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading