Sve veći broj dece oboljeva od korone


Broj zaraženih od korona virusa iz dana u dan raste, epidemiolozi konstantno napominju da se mere moraju pooštriti a strogo poštovati postojeće. Međutim, većina građana sa nestrpljenjem očekuje sutrašnju sednicu Kriznog štaba na kojoj se očekuje da će biti donete, nove, strožije mere s obzirom na to da se epidemiološka situacija pogoršava.
Zabrinjavaju i brojke, ali i informacija da među zaraženima ima sve više dece ali i beba. Na pitanja kakve mere bi dale efektivne rezultate, kao i o celokupnoj situaciji sa korona virusom pričaće doktorka Olivera Ostojić, načelnica dečije bolnice u KBC "Dragiša Mišović" i dr Petar Kočović stručnjak iz oblasti informacionih tehnologija.
Na pitanje novinara da li su prošlonedeljne mere donele promene, dr Kočović izjavio je da se rezultati za sada ne vide značajno.
- Pa sad da li su donele ne možemo baš tako da procenimo. Ove od poslednjeg vikenda još nisu vidljive, a nastavlja se trent blagog rasta broja zaraženih - naveo je doktor Kočović.
U Srbiji poslednjih nedelja, sve veći broj dece oboljeva od korona virusa.
- Kako je rastao broj zaraženih raste broj i zaražene dece. Različiti su simptomi. Najčešće su to respiratorni simptomi, počinje sa blagom temeperaturom, sa gušoboljom kašljom. Neka deca dolaze i sa digestivnim problemima. Deca obično dolaze iz epidemiološko pozitivnih porodica ili iz škola gde je neko od dece već zaražen - navela je doktorka Ostojić.