"Svi da shvate da se epidemija leči fizičkim distanciranjem"


Tanjug
Ističe da je to glavna strategija pošto iskustvo u svetu pokazuje da od ukupnog broja zaraženih bude između 10 i 15 odsto onih kojia imaju tešku kliničku sliku i moraju da budu na bolničkom lečenju, a premine između jedan i tri odsto.
"Ako Srbija ima oko sedam miliona ljudi i ako bi se svi zarazili u roku od samo dva ili tri meseca, i ako uzmemo u obzir tih 10 do 15 odsto imali bismo 700.000 do milion zaraženih kojima je potrebno bolničko lečenje, a smrtnost bi bila 70.000 do 100.000 ljudi", naveo je Gojković.
Kaže da ako Srbija ima oko 255.000 obolelih od početka epidemije, ali i da bi rezultati sada bili mnogo gori da su brojkte beležene utoku dva ili tri meseca.
"Da smo imali toliki broj u roku od dva ili tri meseca rezultati bi bili mnogo gori, zato je stategija da sprečimo brzo širenje virusa", naglasio je on.
Gojković je rekao da se od kada je veka i sveta svaka epidemija leči fizičkim distanciranjem.
Upitan koliki je broj aktivnih slučajava u Srbiji i zašto se to ne objavljuje na dnevnom nivou, on je rekao da nema taj podatak, ali da ima za Vojovidnu, gde taj broj iznosi trenutno oko 35.000 ljudi.
Pročitaje: