Bata Jole će sve da sredi!
Poljoprivredni fakultet u Zemunu mora da plati bivšem domaru Slobodanu Đorđeviću 60.000 dinara zbog diskriminacije na poslu
Došla maca na vratanca! Poljoprivredni fakultet u Zemunu mora da plati svom bivšem domaru Slobodanu Đorđeviću 60.000 dinara, sa zakonskom zateznom kamatom počev od 9. septembra 2015, zbog diskriminacije na poslu!
Za ovu „prazničnu čestitku“ mogu da zahvale bivšem dekanu Nebojši Raleviću i njegovom bahatom ponašanju, jer je Đorđeviću zabranio ulazak u zgradu fakulteta i pretio „da će ga naučiti pameti“ zbog prijavljivanja lopovluka, poručujući da mu je tadašnji ministar policije Dragan Jočić brat i da će „bata Jole to sve da sredi“!
Đorđević je bio persona non grata kao predsednik Nezavisnog sindikata, pošto je ukazivao na korupciju, ali je posle šest godina preganjanja na sudu dobio spor.
Pretnje: Prodaćemo ti stan zbog sudskih troškova!
Advokat Goran Nedeljković, koji je zastupao Poljoprivredni fakultet u sporu o diskriminaciji, tražio je da Đorđević plati 1.080.000 dinara, navodeći da ih je sudskim postupkom izložio troškovima!
- Tražio je 780.000 dinara za 20 dolazaka na sud, dok je ostatak od 300.000 dinara zahtevao za dopise koje je priložio. Posle jednog ročišta mi je zapretio da će sadašnje rukovodstvo fakulteta „da mi proda stan“ i tako namiri svoje troškove! Ipak, utvrđeno je da je moj ugled bio narušen. To je potvrdio i drugostepeni sud, pa oni meni plaćaju za pretrpljene duševne bolove! Sudske troškove, nažalost, moraju sami da podmire, jer su izgubili! - kaže Đorđević
Kako je za „Alo!“ ispričao, njegovo prisustvo je postalo nepoželjno kada je otkrio da rukovodstvo fakulteta na Oglednom dobru „Radmilovac“ u Vinči arči tuđu zemlju.
- Poljoprivredno zemljište, koje je bilo pripojeno oglednom dobru, otuđeno je dok je na vlasti bio profesor Ralević. On je bio dekan od 2002. do 2012. godine i imao je poseban pik na mene! Trudio se da me otera na sve moguće načine. Prvo mi je smanjivao platu, a onda je ukinuo radno mesto domara na fakultetu i slao me čak na „Radmilovac“, koji je 35 kilometara dalje od Zemuna. Oglušio se o moje molbe da mi poveća platu i da me premesti na bolje radno mesto zbog fakultetskog obrazovanja, koje imam. Busao se u prsa da mu je tadašnji ministar policije Dagan Jočić brat od ujaka. Za sve što je radio na svoju ruku imao je običaj da kaže: „Moj bata će to da sredi!“ Taj njegov slogan je zbog česte upotrebe svima na fakultetu ostao u sećanju - kaže Đorđević.
Profesor Ralević mu nikada nije pretio direktno, ali je sistematsko uništenje, kako kaže, sprovodio pritajeno.
- Njegovi bliski saradnici su mi prenosili šta govori. Poruka su bile preteće: „Zapamtiće on mene“, ili upozoravajuće: „On je poremećena osoba! Šta hoće taj ludak?!“ Vrhunac je bio kada me je žigosao kao potencijalnog ubicu, govoreći: „On je pretnja za fakultet, pobiće ljude!“ Ralević još radi kao profesor i na jesen ide u penziju. Sofija Pekić, koja je bila dekan pre Ralevića, javno me je nazvala teroristom i lopovom na sednici Izbornog veća, pred 112 profesora! Osećali su se moćno i ponašali se bahato i osiono. Mislili su da su iznad svih, jer su profesori, dok su mene omalovažavali govoreći da sam niko i ništa! - priseća se Đorđević, opisujući torturu koju je preživeo.
Nepodoban sedam godina
Đorđević kaže da je sekretar fakulteta Bogdan Mladenović bio glavni inicijator da mu zabrane ulazak u zgradu fakulteta.
- Zabrana ulaska je bila na snazi punih sedam godina! Ralević je izdao nalog portirima da me ne puštaju kao bivšeg zaposlenog bez prethodne saglasnosti dekana ili prodekana. Vođena je evidencija mojih ulazaka u zgradu. Precizno se beležilo u koliko sati sam ušao i izašao, od maja 2006. do 2012, kada je Raleviću istekao mandat. Na poziv zaposlenih nekoliko puta je intervenisala i policija! - otkriva sindikalac. Dobio
Đorđević je posle prestanka radnog odnosa ispred zgrade fakulteta više puta organizovao proteste i delio letke uvredljive sadržine, koji su bili upućeni kolegama sa kojima je bio u sudskom sporu. On kaže da se nikada nije krio, jer je želeo da ga vide i da znaju zbog čega je došao.
Po njegovim tužbama, u postupku je još nekoliko procesa protiv fakulteta. Ključni spor, za povratak na posao, izgubio je, i sada je tražio reviziju po vanrednom pravnom leku.