Srbin zaklao suprugu

S. S. | vesti 2016-12-16 22:23:33 2016-12-16 22:23:33

Srbin (39), koji živi u Beču, ubio je svoju suprugu (38) u četvrtak oko 7.30 sa više uboda nožem po grudima nakon burne rasprave u porodičnom stanu.

Shutterstock

Kako kažu u austrijskoj policiji, ubica se najverovatnije sa mesta zločina odvezao automobilom i pobegao kod rođaka, gde je nađen mrtav u bašti, pa se sumnja da je nakon zločina izvršio samoubistvo.

Stravičan prizor prvi je ugledao stariji sin (16) bračnog para, koji je tokom krvavog obračuna verovatno spavao, dok je mlađi sin (12) već bio u školi. Tinejdžer je odmah pozvao Hitnu pomoć, ali su lekari mogli samo da konstatuju smrt.

Nasilnik je, inače, imao zabranu prilaska supruzi, a nije mu bilo dozvoljeno ni da dolazi u stan u kojem je ona živela sa sinovima. Brakorazvodna parnica bila je u toku. Sada su sinovi ostali bez oba roditelja i preuzela ih je socijalna služba.

Nesrećna žena bila je pod zaštitom austrijske agencije koja se bori protiv nasilja u porodici.

- Mi smo brinuli o toj ženi i veoma smo uznemireni ovom tragedijom. Izgleda da njen slučaj nije shvaćen dovoljno ozbiljno - izjavila je Roza Logar, portparolka agencije.

Expand player
Pogledajte više