Uhapšeni Cufaj pušten na slobodu!

E.S. | vesti 2017-02-04 13:29:41 2017-02-04 13:29:41

David Cufaj (24) srpski državljanin koga su peruanske vlasti uhapsile sredinom janura i označile kao glavnog finansijera narko-grupe koja je pokušala da prošvercuje dve tone kokaina u teglama sa šparglom, pušten je da se brani sa slobode.

Uhapšeni Cufaj pušten na slobodu!

Profimedia.rs

Naime, kako su pisali peruanski mediji, iako je njihovo tužilaštvo zahtevalo da Cufaja zadrži u pritvoru, njihovo pravosuđe je taj zahtev odbio jer je, prema pisanju medija u Limi, "dokazao svoj imigracioni status".

Sud je naime, utvrdio da Cufaj, pre hapšenja 11. januara, nije imao krivični dosije, a dostavio je i potvrdu za zapošljavanje, bankovne račune, dozvolu za oružje.

David Cufaj koji je rođen na Kosovu preselio se u Sarajevo. Tamo je završio Srednju ugostiteljsko-turističku školu i uspešno je trenirao boks u Bokserskom klubu "Novi Grad" u Sarajevu. Bosanski mediji nakon hapšenja Cufaja stupili su kontakt s njegovim roditeljima. Kako su preneli njegova majka Adisa rekla je da da mu ona nije biološka majka, dok je za oca Ljuša rekla da nije kod kuće, kao i da nemaju nikakve veze s njegovim hapšenjem.

Posle puštanja na slobodu, ovaj bivši bokser radiće kao pomoćnik Bolivara Manuela Rondona, nekadašnjeg fudbalera. Peruanski mediji pokušali su da nađu Rondona, na kućnoj adresi, ali u tome nisu uspeli.

Cufaja su mediji u Peruu označili kao glavnog finansijera narko-grupe koja je pokušala da prošvercuje dve tone kokaina izuzetne čistoće, koji je u luci Kalao zaplenjen u teglama sa šparglom.

Kokain je, morskim putem, trebalo da budu prevezen u Holandiju. Istraga ovog slučaja počela je 8. novembra 2016, kad je Cufaj označen kao bezbednosno interesantna osoba, i veruje se da je poslat u Peru kako bi kontrolisao transport droge.

Kriminalna grupa je osnovala fabriku organskih prehrambenih proizvoda, koja im je služila kao paravan za narko-biznis.

Prema policijskim procenama, za kupovinu, transport i skladištenje narkotika, kriminalna grupa je potrošila čak četiri miliona dolara, a pomenuta pošiljka dostigla bi cenu od 174 miliona dolara.

Cufaj je državljanin Srbije, rođen na Kosovu, a odrastao je i živeo u Sarajevu i Novom Gradu. Pre nekoliko godina prestao je da se bavi sportom pre svega zbog povrede i odselio se u Holandiju, gde je, kako se sumnja, stupio u kontakt sa peruanskim dilerima i tako počeo da se bavi trgovinom narkoticima.

Expand player
Pogledajte više