TAČNO U 10 ČASOVA Vučić sutra obilazi radove na auto-putu Miloš Veliki, na deonici Preljina -Požega

Predsednik će radove obići u 10 časova, saopštila je služba za saradnju s medijima predsednika Republike. On je pre nekoliko dana najavio da će auto-put Preljina-Požega biti otvoren za Vidovdan.
"Put Preljina-Požega mislimo da za Vidovdan otvorimo. Znate li šta to znači za ljude iz Užica, Zlatibora, Nove Varoši, Prijepolja, Priboja, Sjenice koji će moći da idu tim putem i da stignu neuporedivo brže. Tu se uštedi pola sata kada imate auto-put umesto onog jezivog puta kroz Ovčarsko-Kablarsku klisuru do Požege. To je najvažniji deo i najteži deo i otvaramo u ovom trenutku najduže tunele u našoj zemlji, Munjino brdo i Laz", rekao je Vučić za TV Pink.

Foto: RINA
Deonica Preljina – Požega duga je 30,9 km a krajem januara 2022.godine u saobraćaj je pušteno oko 11 km od Preljine do Pakovraća.
Za ovu deonicu je karakteristično to što prolazi kroz teren koji je građevinski veoma zahtevan, pa skoro trećinu trase čine mostovi i tuneli. Na deonici Preljina – Požega predviđena je izgradnja tri tunela, od kojih je jedan i to Trbušani pušten u saobraćaj a druga dva su Munjino Brdo i Laz.
Sva tri tunela su projektovana sa dve odvojene tunelske cevi, svaka za jedan saobraćajni smer.
(Tanjug)
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (7)
Sara
27.04.2025 21:18
Vučić obilazi radove na izgradnji novog autoputa koji je od velikog značaja
Kristina
27.04.2025 21:18
Idemo napred u nove i jače pobede!
Jovana
27.04.2025 21:19
Uz Vučića Srbija napreduje na svim poljima.
Vanja
27.04.2025 21:19
Infrastktura je veoma vazna i svako ulaganje u puteve je vrlo bitno.Srbija iz dana u dan se gradi i napreduje.
Danica
27.04.2025 21:19
Nema stajanja, već samo uspesi i pobede!
Loka
27.04.2025 21:23
Још један доказ колико је важан добар лидер!
Mica
27.04.2025 21:24
Ova deonica je veoma zahtevna i biće veliko olakšanje za sve vozače kada bude završena.