Povodom užasnog i primitivnog napada blokadera na potpredsednicu Skupštine Srbije Nevenu Đurić oglasila se predsednica Skupštine Ana Brnabić.

U objavi na Iksu, ona je poručila:

"Ovo najbolje pokazuje odnos blokadera prema ženama. Ovo je ta njihova ’lepša’, ’bolja’, ’pametnija’ i ’kulturnija’ Srbija. Da se dokopaju vlasti, oni bi ubijali, trpali u logore, dinstali, jahali i šišali - i to pre svega žene. To je njihov program. Takvi su to junaci. Imaće Srbija priliku da bira u ovoj godini, pa je dobro da se dnevno podsetimo kakvu nam Srbiju žele. Podrška za Nevenu i sve hrabre žene Srbije!“, zaključila je Brnabić.

Podsetimo, jedan blokader na društvenoj mreži Iks objavio je dve fotografije mlade političarke uz odvratan tekst.

"Ono čemu je služio Plavi most, sada služi Beograd na vodi... Pretvoren je u novi, udobniji jebarnik!!! Naprednjakuša Nevena 2015. i Nevena 2025. Beograd na vodi.“

Da stvar bude gora, njegovu sramnu objavu podržali su kompanjini iz blokaderskog pokreta, dodajući i još više uvreda na račun Đurićeve.
Ovakav gnusni i mizogini napad izazvao je zgražavanje pristojne Srbije. Građani su masovno reagovali na društvenim mrežama, poručujući da je reč o sramnom obračunu sa ženama i da ovakvom govoru mržnje nema mesta u javnom prostoru. Mnogi su istakli da je posebno zabrinjavajuće što se ovakvi napadi plasiraju bez ikakve zadrške, uz pokušaj da se nasilje normalizuje i predstavi kao politički stav.
Brojni građani ocenjuju da ovakvi ispadi jasno pokazuju pravo lice blokadera, koji, kako kažu, iza lažne priče o slobodi i demokratiji kriju najprimitivnije uvrede i pretnje, takođe i da će umeti da prepoznaju ko se bori za pristojnu i sigurnu Srbiju, a ko širi mržnju i nasilje, te da će se na svakom mestu, a posebno na izborima, jasno izjasniti protiv ovakvih pojava. Kako navode, ovakvi napadi samo dodatno učvršćuju odlučnost da se stane u odbranu dostojanstva, reda i osnovnih vrednosti društva.

Meta blokadera uvek žene - gurane,udarane, čupane za kosu, gađane kamenicama

Skandalozni napad samo je još jedan u nizu sramnih podsetnika na blokadersko nasilje usmereno prema ženama koje su gurane, udarane, čupane za kosu, gađane kamenicama, jajima samo zato što su imale drugačije mišljenje ili su pukim slučajem radile na mestima u koja su blokaderi pokušali silom da uđu, poput žena zaposlenih u obrenovačkoj opštini ili radnice obezbeđenja u zgradi čačanske opštine kada su razvaljivana vrata zgrade koja pripada svim građanima. Majci dvoje dece tada je pozlilo i hitno je prebačena u bolnicu.