BRNABIĆ: Pejsend investira u Srbiju i otvara evropski tehnološki centar
EPA/ JULIEN DE ROSA / POOL

Novi tehnološki centar će se fokusirati na razvoj softvera i proizvoda, i predstavlja potvrdu reputacije Srbije kao jedne od vodećih tehnoloških centara u Evropi, sa rastućom zajednicom poznatih visokotehnoloških kompanija i fintek startapa koji dolaze u Srbiju zahvaljujući dobroj lokaciji, i međunarodno priznatim znanjima i veštinama naših ljudi. 

Tehnološki ili IKT sektor je postao izuzetno važan  deo društvenog i ekonomskog razvoja  Srbije i biće od ključnog značaja za budući razvoj i ekonomski rast.

Otvorenost za inovacije, spremnost za usvajanje novih ideja i digitalna transformacija kao prioritet, su stubovi aktuelne Vlade Republike Srbije, pri čemu premijerka Ana Brnabić aktivno učestvuje u izgradnji bliskih odnosa sa IT industrijom, startapima  i inovativnim kompanijama u Srbiji.

Ana Brnabić , predsednica Vlade Republike Srbije, rekla je:
- Digitalizacija i četvrta industrijska revolucija pružile su jedinstvenu priliku Srbiji i njenim građanima da prevaziđu druge zemlje, posebno u oblasti tehnologije, inovacija, stranih direktnih investicija i istraživanja i razvoja.

Vučić o lažnim nestašicama: Imali smo problem sa jednim tajkunom, ali narod ne mora da brine, biće dovoljno šećera - Alo.rs

Sposobnost Srbije da privuče vodeće tehnološke i FinTeh kompanije, kao što je Pejsend , dokaz je važnosti  strateških investicija tokom proteklih nekoliko godina kako bismo razvili i jačali tehnologiju i startap ekosistem u Srbiji.

Pored posvećene vlade i političke stabilnosti, za podršku digitalnoj transformaciji   Srbija ima i odlične talente sa svetski priznatih univerziteta i prestižnih tehnoloških multinacionalnih kompanija, stratešku lokaciju koja može istovremeno da podrži evropske, američke i azijske operacije, kao i prostor na tržištu za rast i razvoj tehnologije.

Cilj Pejsend je da direktno doprinese nekim od inovativnih tehnoloških inicijativa na kojima se u Srbiji trenutno radi, uključujući saradnju sa Narodnom bankom Srbije na testiranju platnih rešenja i proizvoda za plaćanja banaka, zatim, pridruživanje Inicijativi Digitalna Srbija u izradi fintek zakona, kao i razvoju digitalne ekonomije Srbije.

Abdul Abdulkerimov , suosnivač i predsednik kompanije Pejsend , rekao je:
- Kao globalni fintek, izbor Beograda kao lokacije za Paisendovo primarno evropsko tehnološko čvorište je bila laka odluka, imajući u vidu  rastuću infrastrukturu i podršku koju Vlada Srbije pruža za podsticanje razvoja tehnologije i startapa. 

U saradnji sa Vladom Srbije želimo da pomognemo da se Beograd stavi na mapu kao sledeća fintek prestonica Evrope. Radujemo se što ćemo se etablirati u Beogradu i doprineti razvoju snažne, globalno konkurentne digitalne ekonomije u Srbiji.

Danima su pričali kako neće biti ništa od razgovora, a Vučić i Putin će pričati telefonom u nedelju u 11 časova - Alo.rs

Cilj Pejsenda je da poveća broj zaposlenih u Beogradu na 100 ljudi do kraja ove godine.


O Pejsendu 

Pejsend je integrisani globalni ekosistem plaćanja sledeće generacije, koji omogućava potrošačima i preduzećima da plaćaju i šalju novac na mreži bilo gde, bilo kako  i u bilo kojoj valuti.  Sedište Pejsenda je u Velikoj Britaniji i misija je da promeni način na koji se novac kreće širom sveta.

Pejsend  trenutno podržava rad na više mreža na globalnom nivou preko Mastercard, Visa, China UnionPay  i lokalnih ACH šema plaćanja, pružajući preko 40 metoda onlajn plaćanja za mala i srednja preduzeća.

Važno je da radimo, gradimo, da Srbija ide napred - Alo.rs

Pejsend  može da šalje novac u više od 150 zemalja širom sveta i privukao je 7 miliona korisnika na svoju platformu.

Kao integrisana globalna platforma za plaćanje, Pejsend  ima sopstvenu globalnu mrežu banaka i međunarodnih i lokalnih sistema plaćanja i partnerstvo sa najvećim međunarodnim kartičnim sistemima kao što su Visa, Mastercard i China Union Pay .
Za više informacija posetite https://paysend.com

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading