VEŠTAČKA INTELIGENCIJA ODGOVORILA NA PITANJE O SRBIJI Čet bot potvrdio ono što piše Alo! (FOTO)
Foto: Tanjug/Tanjug/Shutterstock

Kada se u medijima pojavi informacija o uspesima Srbije, u roku od pet minuta na portalima i televizijama opozicionih medija pojave se tvrdnje raznih "stručnjaka" koji to pokušavaju da ospore i negiraju.

Sve lažne stručnjake i tobože "nezavisne" medije, sada je ućutkao "čet bot", koji je potvrdio ono o čemu Alo godinama izveštava. A to je da je Srbija danas daleko od one od pre 10 godina, da je naša zemlja prepoznata i poštovana u svetu, ali i sve više željeni partner u brojnim industrijama.

A šta je četbot imao da kaže o Srbiji danas?

Četbotu je postavljeno jednostavno pitanje: "koji su najveći uspesi Srbije u poslednjih deset godina?" Ovaj softver, koji je konstruisan na bazi veštačke  inteligencije, i koji informacije na osnovu kojih donosi zaključe crpi iz realnih svakodnevnih dešavanja (i da napomenemo bez uplitanja i uticaja lažnih stručnjaka, i na koji ne može da se utiče), jasno je pokazao da je Srbija danas jedna od zemalja koja izaziva sve više pažnje u svetu.

Koji su najznačajniji uspesi Srbije u poslednjih deset godina?

​Ovo je odgovor koji smo dobili:

Neki od najvažnijih uspeha Srbije u poslednjih deset godina uključuju:

  • Ekonomski rast: Srbija je doživela značajan ekonomski razvoj u poslednjih deset godina, sa porastom BDP-a i investicija.
  • Međunarodne odnose: Srbija je unapredila svoje međunarodne odnose sa Evropskom unijom i drugim zemljama.
  • Infrastruktura: Uloženo je značajno u unapređenje infrastrukture u zemlji, uključujući izgradnju novih puteva, železničkih linija i aerodroma.
  • Kultura i turizam: Srbija se sve više razvija kao turistička destinacija, a kulturne manifestacije kao što su EXIT festival su postale poznate širom sveta.
  • Četbot video je ono što mnogi danas ne žele da vide.

    Drastičan porast BDP-a, prosečnih plata, pad nezaposlenosti, sve više stranih investicija koje za svoje poslovanje biraju upravo Srbiju; sve to bilo je ključno da naša država, od zemlje u dugovima i bez šansi na slobodnom tržištu, preraste u ozbilnog konkurenta u brojnim industrijama, sa stabilnim finansijama, i sigurnom ekonomskom politikom koja prosto mami investitore.

    Sve to ne bi bilo moguće bez paralalenog razvoja međunarodnih odnosa. Za poslednjih deset godina Srbija je od "poslednje rupe na svirali" postala ključan partner čak i mnogo moćnijim zemljama. Interesei Srbije se uvažavaju, mišljenje zvaničnog Beograda ima sve veći težinu u svetskom ringu, a više nije retkost da strani zvaničnici dolaze po savete upravo u Beograd.

    Tome u prilog najviše ide i izjava Olivera Stouna, američkog režisera, koji je u nedavnom intervjuu jasno podvukao da predsednik Srbije Aleksandar Vučić razume dešavanja u svetu.

    Međutim, ono što građani Srbije mogu i sami da vide, a što je četbot samo potvrdio, su niz pruga, puteva, i auto-puteva koji su u Srbiji izgrađeni u rekordnom roku. Reklo bi se da je Srbija postala veliko gradište,a sada i sve značajnije čvorište međunarodnog tranzita. To je ne samo podiglo značaj Srbije u međunarodnoj trgovinim, već i omogućilo građanima naše zemlje lakši pristum uslugama i dobrima. Prošla su vremena celonoćonm truckanja u vozu da bi se prešlo par stotina kilometara. Danas se sa kraja na kraj Srbije stiže sa svega nekoliko sati.

     

     

    Nebojša Krstić: Uspesi Srbije su očigledni

    Marketinški stručnjaki analitičar, Nebojša Krstić komentarisao je za naš list rezultate koje je dao ChatGBT.

    Krstić je istakao da su uspesi Srbije očigledni svima koji žele da ih vide.

    - Onima koji imaju oči i koji ih koriste bez predrasuda uspesi Srbije vidljivi su i bez ovog softvera. Onima kojima je malicioznost veća od zdravog razume, nijedan chat bot neće promeniti mišljenje - rekao je on.

    VEŠTAČKA INTELIGENCIJA ODGOVORILA NA PITANJE O SRBIJI Čet bot potvrdio ono što piše Alo! (FOTO)

    Alo

     

    Čet bot potvrdio ono što piše Alo!

    Poznato je da je naš list u više navrata pisao o uspesima koje je Srbija postigla u poslednjih 10 godina, a sada za takve podatke postoji i potvrda od strane ChatGBT-a koji je svestrano prikupio dostupne informacije na internetu i dao odgovor na naše pitanje.

    Pokazalo se da čak i veštačka inteligencija vidi ono o čemu Alo! piše već godinama, a što tzv. nezavisni mediji uporno negiraju, optužujući naš list bez ikakvih dokaza i činjenica.

    Šta je ChatGBT i kako radi?

    ChatGBT je softver veštačke inteligencije koji je na osnovu analize podataka na internetu daje smislene odgovore na postavljena pitanja. Postao je hit na internetu i za kratko vreme počeo masovno da se koristi

    Softver je pokazao izuzetnu veštinu u pisanju kompjuterskih programa, pesama, eseja, pa čak i knjiga. Samo ukucajte pitanje i odgovor stiže.

    Razvila ga je kompanija OpenAI, a sa 175 milijardi parametara, ChatGBT je jedan od najvećih AI modela za obradu informacija danas.

    Koristeći širok spektar podataka, ovaj model može da nauči da razume i reaguje na širok spektar ljudskog jezika, čineći ga svestranijim i korisnijim za različite industrije. 

    Tipovi podataka koje ChatGPT koristi obuhvataju tekstualne podatke, kao što su članci i knjige, kao i podatke za razgovor, kao što su razgovori sa četbotovima i transkripti korisničke službe. 

    Ovi podaci se koriste za obuku modela i poboljšanje njegove sposobnosti da razume i reaguje na ljudski jezik, što znači da se vremenom njegova ispravnost i objektivnost u davanju odgovora samo povećava.

    Za razliku od drugih čet botova dostupnih na internetu, ChatGPT formira smislen odgovor u okviru teksta, što znači da njegovi rezultati nisu samo običan zbir informacija, već imaju i kontekst.

    Andrej Petrovski, stručnjak iz SHARE fondacije objasnio je za Alo! kako radi čet bot.

    - To je primenjena veštačka inteligencija koja ima funkcionalnost u interpretaciji u oblasti jezika. Praktično, to je model koji je treniran da zapravo može da procesuira ljudski jezik i da neki odgovor na postavljeno pitanje ili konstataciju.

    Na pitanje o objektivnosti ChatGBT-a, Petrovski kaže da svaki algoritam ima određenu pristrasnost u odnosu na to ko ga je napisao, odnosno, ko je napisao kod.

    - Taj jezički model zapravo traži paralelu sa nekim drugim iformacijama koje je ikada primio i da na osnovu toga da nešto što deluje kao odgovor.

     

     

     

    PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

    Komentari (0)

    Loading