Zoran Đinđić
Foto: EPA/Shutterstock/EPA

Dva dana nakon atentata na Zorana Đinđića, londonski „Gardijan“ je izneo svoje viđenje događaja, izazivajući burne reakcije javnosti. Prema rečima novinara Neila Clarka, postoji velika verovatnoća da je atentat rezultat operacije iz podzemlja, povezane sa organizovanim kriminalom. Takođe, Clark ističe da je premijer bio meta velikog broja ljudi u Srbiji, čiji je rejting pao ispod 10%.

Iako je Zapad hvalio Đinđića kao „šampiona demokratije“ i „reformatora Srbije“, londonski list je istakao da je većina Srba gajila veliku mržnju prema premijeru, smatrajući ga kvislingom koji je obogatio rasprodajom svoje zemlje. Ova izjava je izazvala kontroverze, ali se ispostavilo da su predviđanja „Gardijana“ bila iznenađujuće tačna.

Prema Clarku, atentat na Đinđića spada u model „false flag“ usmrćenja nepoželjnih političkih lidera. Njegove tvrdnje su izazvale sumnju u zvaničnu verziju događaja, a nedoumice su podgrejane i serijom „Sablja“ koja je pratila ovu priču.

U seriji „Sablja“ koja je pratila događaje, primećena je politička insinuacija u duhu „političke korektnosti“, što je dodatno komplikovalo priču. Mnoge stvari su zabašurene, a insinuacije o ulozi nalogodavaca iz Koštuničinog okruženja su ostale neistražene.

Kritike serije „Sablja“ su ukazale na nedostatke u razrešenju zapletenih krugova, nedostatak jasnih motivacija i nedorečenosti u rekonstrukciji atentata. Sve to je ostavilo utisak da je londonski list bio u pravu u svojim ocenama, što dodatno budi sumnju u zvaničnu verziju događaja.

Jedan od ključnih momenata koji se ističe je Đinđićeva izjava samo šest dana pre atentata, u kojoj je istakao ključno pitanje srpske državnosti i statusa konstitutivnog naroda na Kosovu i Metohiji. Ova izjava je izazvala šok i moguće tajne reakcije, što je dodatno doprinelo teorijama zavere.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading