Bezobrazluk! Slaviša Čurović o novoj sramnoj odluci vlasti njegove rodne zemlje
"Ne želim da idem tamo gde me ne žele, iako je Crna Gora moja zemlja", rekao je glumac Slaviša Čurović.
Srbi i dalje ne mogu u Crnu Goru, ali su zato đetići širom otvorili kapije za građane Angole, Bocvane, Gambije, Zambije, a pored njih dobrodošli su i ljudi sa Kipra, iz Irske i sa Malte. Za hiljade Srba koji imaju imovinu, rodbinske veze ili rezervisano letovanje u Crnoj Gori, nažalost, i dalje je postavljena rampa.
Da ovakva odluka direktno pogađa i Crnogorce koji žive u Srbiji, ali i sve one koji godinama letuju na tamošnjem primorju za „Alo!“ navodi glumac Slaviša Čurović, inače rođeni Bjelopoljac. Kako Čurović objašnjava, poslednja odluka crnogorskih vlasti govori da se njihovo ludilo samo nastavlja.
Nemaju zaraženih, a koronu u Beograd doneo Crnogorac!
Koronavirus u Studentski dom „Karaburma“ uneo je student iz Crne Gore, saznaje „Alo!“. U ovom domu je zaraženo dvadesetak studenata i svi oni su u izolaciji.
Goran Minić, direktor Ustanove Studentski centar „Beograd“, kazao je juče za da su u izolaciji tri studenta ali i dvadesetak njihovih kontakata.
- Svemu će doći kraj! I koronavirusu i onima koji su doneli ovu odluku koja je potpuno apsurdna! Pa čitava Crna Gora živi u Beogradu! Maltretiraju nas sve! Moje dete ima srpski pasoš, a ja crnogorski i njemu je sada onemogućeno da vidi braću u Crnoj Gori. Iskreno, trenutno ne želim da idem tamo gde me ne žele, iako je Crna Gora moja zemlja - kaže Čurović.
Da je po sredi otvoreno šikaniranje svih onih koji se u Crnoj Gori deklarišu kao Srbi, ali i dela građana koji se izjašnjavaju kao Crnogorci koji imaju porodične veze u Srbiji, tvrdi za „Alo!“ politički analitičar Dragomir Anđelković.
- Jasno je da je u toku specijalni rat protiv Srbije! Svakome ko nije po meri vlasti ozbiljno se zagorčava život. Milo nije hteo da otvori granicu sa Srbijom, ali je zato otvorio sa Belizeom, sigurnom of-šor destinacijom u koju prebacuje svoj novac - kaže Anđelković.
ANKETA
- Još ne znam da li ću negde da letujem, ali sam siguran da u Crnu Goru neću ići. Već deset godina ne letujem tamo, već u Turskoj u kojoj za malo novca imam vrhunski tretman. Ipak, ove godine zbog korona krize, neću prelaziti granice naše lepe Srbije, siguran sam da ću se provesti fenomenalno gde god da odem. Borko Sarić (41)
- U Crnoj Gori nisam bio od 2000 godine, jer idem na druga mesta. Ovog leta ću sigurno sa porodicom ići na Kopaonik, a što se tiče uživanja na moru, još nismo odlučili koja će to biti destinacija. Marko Kon (48)
- Ove godine planiram da letujem u Srbiji, volela bih da obiđem neko jezero kao što je Perućac. Leposava Polović (23)
- Sigurno ću ići na letovanje, ali mi Crna Gora svakako nije u razmatranju. U Grčkoj je najlepše, to je naš bratski narod, pa kad se steknu uslovi, spakovaću se i pravac - Egejsko more. Danijel Kodić (40)
Podsećamo, nakon što je Srbija objavila da je u jednom danu izlečeno više od 4.000 obolelih od kovida-19, Institut za javno zdravlje Crne Gore tražio je pojašnjenje od kolega iz Srbije. Međutim, ministar zdravlja Zlatibor Lončar je juče poručio da nema smisla bilo šta pojašnjavati zemlji koja, "nema rezultate, niti adekvatno znanje o koronavirusu".
- Mogao bih da razumem da je to pitanje postavila država poput Nemačke, koja ima ozbiljne rezultate u borbi sa koronavirusom. Ipak, pitaju neki drugi, ali da bi dobili odgovor, moraju da se kvalifikuju znanjem i rezultatima, a Crna Gora zasad to nije učinila. Morate da testirate ljude, da imate laboratorije, da se razumete u to - rekao je Lončar.