Hasanbegović: Broj žrtava Jasenovca višestruko uvećan

Alo.rs | vesti 2016-06-07 18:57:16 2016-06-07 18:57:16

Hrvatski ministar kulture Zlatko Hasanbegović nastavlja da propagira ustaške stavove!

Hasanbegović: Broj žrtava Jasenovca višestruko uvećan

Profimedia.rs

On je, naime, u intervjuu za italijanski list "Il Pikolo" "pojasnio" da je NDH bila "najveći moralni neuspeh" Hrvatske, a onda sve to opovrgao minimizirajući zločine u ustaškom logoru Jasenova, prenosi "Jutarnji list"c.

Hasanbegović je izjavio da je, što se tiče pitanja broja žrtava u Jasenovcu, "bilo manipulacija brojem žrtava logora, koja je bila više puta uvećana".

- O tome se nije moglo govoriti u vrijeme Jugoslavije, ali sada se moramo suočiti s tom temom - rekao je Hasanbegović.

Pošto je zbog brojnih ustaških stavova do sada više puta pozivan da podnese ostavku, Hasanbegović je na pitanje novinara odgovorio da to neće učiniti.

- Nemam nikakvu nameru da podnesem ostavku. Nije me imenovao niti jedan strani ambasador i odgovoran sam samo parlamentu i hrvatskom narodu. Štaviše, nekoliko ambasadora mi je izrazilo solidarnost i već sam potpisao bilateralne sporazume s Kosovom, Mađarskom, Albanijom, Kinom, a uskoro ću i s Češkom - odgovorio je Hasanbegović.

Expand player
Pogledajte više