Vlada Srpske uputila Predlog zakona o 9. januaru!

Tanjug | vesti 2016-10-21 21:33:19 2016-10-21 21:33:19

Vlada Republike Srpske je na posebnoj sednici utvrdila i po hitnom postupku u Narodnu skupštinu uputila Predlog zakona o Danu Republike Srpske.

Vlada Srpske uputila Predlog zakona o 9. januaru!

Profimedia.rs

Prema Predlogu ovog zakona, Dan Republike bi se obeležžavao i praznovao 9. januara, kao sekularni praznik.

Predsednik Narodne skupštine Nedeljko Čubrilović na zahtev Vlade sazvao je hitnu sednicu Kolegijuma za ponedeljak, 24. oktobra, prenosi RTRS.

Predsednik Milorad Dodik rekao je da Zakon predstavlja izražženu volju naroda preko Narodne skupšštine, koja je donela odluku o formiranju Republike Srpske 9. januara, i referenduma kojim je rečeno šta narod hoće.

Dodik je rekao da ne očekuje mogućnost usvajanja rezolucije o osudi referenduma u Evropskom parlamentu, niti bilo kakve tešške ocene u Izvešštaju o napretku BiH.

"Ako Evropska unija uvede sankcije prema nama, Republika Srpska će izaći iz dogovora o sprovođenju Reformske agende. Bilo bi besmisleno da Republika Srpske bude partner EU na sprovođenju reformi a da je se istovremeno sankcionišše", naglasio je Dodik.

Expand player
Pogledajte više