''SVAKI DAN GA MUČE, RANJEN JE''! Oglasila se majka Alona Ohela: Već drugi rođendan provodi u tunelu, ne zna ni da li je napolju dan, ili noć

Idit Ohel, majka Alona Ohela, državljanina Srbije, koji je zarobljen u Gazi, podelila je potresnu ispovest za "Blic" TV, otkrivajući da njen sin u zatočeništvu pati od izgladnjivanja.
Iako je uverena da će njen sin ostati snažan i izdržati pakao kroz koji prolazi, Idit je još jednom uputila apel izraelskim vlastima da hitno postignu dogovor kako bi svi taoci bili oslobođeni.
Idit je istakla da je njen sin već mesecima u tunelima, bez pristupa svetlu, i da ne zna ni koji je dan, ni godišnje doba. Zbog brutalnih uslova, Alon je vezan lancima i spava na podu, a informacije o njegovom stanju su dramatične. Iako je u ranama od šrapnela, Alon ostaje psihički jak, što je njena uteha.
S obzirom na njegovu lošu zdravstvenu situaciju, Idit se pita zašto Alon još nije oslobođen, dok se pregovori o njegovom puštanju nastavljaju. Uz nadu da će Alon biti oslobođen u drugoj fazi razmene taoca, Idit veruje da će zahvaljujući naporima pregovaračkog tima i podršci međunarodnih aktera, poput Donalda Trampa, njen sin uskoro biti oslobođen.
Iako je Alon nedavno proslavio rođendan u tunelima, Idit ne gubi nadu i poziva na hitno oslobađanje, naglašavajući da se mora učiniti sve što je u ljudskoj moći da ne provede još jedan rođendan u zatočeništvu.
(Blic)
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)