SRBIJA ŠALJE JOŠ JEDNU MISIJU POMOĆI Avion Vojske Srbije prevozi još 12 povređenih!

Na letu se nalaze četiri lekara i četiri medicinska tehničara, koji će evakuisati još 12 povređenih u požaru u diskoteci u Kočanima, kao deo nastavljene medicinske pomoći na zahtev Vlade Severne Makedonije.
Sinoć je, takođe, avionom Vojske Srbije prevezeno 12 pacijenata koji su smešteni u Vojnomedicinskoj akademiji (VMA) i Kliničkom centru Srbije.
Pored toga, tokom dana je upućeno i sanitetsko vozilo sa medicinskom ekipom iz Vojne bolnice Niš, koje će prevoziti pacijente koji će biti hospitalizovani u istoj.
Ministarstvo odbrane je dodalo da je u Severnoj Makedoniji ostalo šest medicinskih radnika sa VMA, među kojima su dva hirurga, anesteziolog, anestetičar i dva medicinska tehničara, koji će nastaviti sa pružanjem pomoći povređenima.
Alo.rs/Tanjug
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)