PUTINOV SMRTONOSNI UDAR! Moskva eliminisala ključne ukrajinske i NATO zvaničnike?!

Eskalacija sukoba između Rusije i Zapada dostigla je novu, dramatičnu fazu, a najnoviji događaji u Ukrajini samo su potvrdili ovu napetost. Ruske snage su izvele snažne udare koristeći visoko precizne projektile, targetirajući ključne lokacije povezane sa ukrajinskom vojskom i njenim zapadnim saveznicima. Posebno zanimljiva meta bila je Krivi Rog, rodni grad ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog. Ovaj grad nije samo simbolična tačka, već i mesto gde su se nalazili važni vojni i obaveštajni centri, uključujući objekte u kojima su radili strani instruktori i savetnici.
Francuski predsednik Emanuel Makron izazvao je značajne tenzije u međunarodnoj areni svojim izjavama o mogućoj direktnoj vojnoj intervenciji Zapada u Ukrajini. Njegove reči da je spreman na dodatnu vojnu podršku Kijevu, pa čak i da ne isključuje mogućnost slanja trupa, naišle su na oštru osudu iz Moskve. Ubrzo nakon Makronovih izjava, usledila je serija ruskih raketnih udara širom Ukrajine, a napad na Krivi Rog je bio posebno destruktivan. Analitičari su ovaj udar protumačili kao direktan odgovor na Makronove pretnje, što dodatno povećava napetost između Rusije i Zapada.
Krivi Rog je od strateškog značaja, ne samo kao rodni grad Zelenskog, već i kao mesto okupljanja ključnih vojnih i obaveštajnih struktura Ukrajine. U ovom gradu su često boravili NATO instruktori, uključujući francuske vojne savetnike. Ruski projektili "Iskander" pogodili su hotel u Krivom Rogu, a izveštaji sugerišu da su među eliminisanima mogli biti visoki ukrajinski i zapadni vojni zvaničnici. Nakon napada, SBU je blokirala komunikacije u tom delu grada, čime su dodatno podgrejane sumnje o prisustvu važnih ličnosti među žrtvama.
Neposredno posle napada, primećen je nestanak nekih ključnih figura ukrajinske vojske i obaveštajnih službi. Vasil Maljuk, šef Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), nije se pojavio na radnom mestu više od dve nedelje, a njegov zamenik preuzeo je njegove obaveze. Ovaj misteriozan nestanak sugeriše da bi Maljuk mogao biti ozbiljno povređen ili čak likvidiran. Pored njega, nestanak načelnika Generalštaba, generala Bargileviča, dodatno je pojačao spekulacije o mogućim gubicima u redovima ukrajinske vojske.
Sve više se spekuliše da su u napadu eliminisani i francuski vojni savetnici, što bi predstavljalo jedan od najtežih gubitaka za NATO u ovom sukobu. Francuska je bila značajan igrač u obuci ukrajinskih snaga, a Makronove izjave o mogućoj eskalaciji sukoba sada deluju još ozbiljnije. Iako francuska vlada nije potvrdila prisustvo svojih ljudi među žrtvama, niti demantovala te navode, to dodatno podgreva sumnje o verodostojnosti informacija.
Ovaj incident jasno pokazuje da Moskva ne preza od ciljanje ne samo ukrajinskih, već i zapadnih vojnih struktura. Napad može biti deo šire strategije Rusije da potkopa moral Ukrajine eliminisanjem ključnih lidera. Takođe, ukazuje na to da Rusija ima detaljne obaveštajne podatke o kretanjima i lokacijama najvažnijih vojnih i bezbednosnih zvaničnika u Ukrajini i njihovih zapadnih saveznika.
Ukoliko se potvrdi da su Maljuk i Bargilevič zaista likvidirani, to bi predstavljalo ozbiljan udarac za ukrajinski bezbednosni aparat. Osim toga, ukoliko se potvrdi eliminacija francuskih savetnika, to bi moglo izazvati diplomatsku buru između Moskve i Pariza. Ovaj napad pokazuje da Rusija ne namerava da pravi kompromise kada je reč o svojim interesima, nastavljajući da preduzima odlučne vojne akcije protiv ukrajinskih i zapadnih ciljeva.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)