Ubistvo u Čikagu
Foto: Tanjug/Tyler Pasciak LaRiviere (MBI)

Najmanje dve osobe izgubile su život u masovnoj pucnjavi koja je izbila na tinejdžerskoj zabavi u Takomi, savezna država Vašington. Tokom incidenta, koji se dogodio u ranim jutarnjim satima u subotu, ranjene su još četiri osobe, a zvaničnici su potvrdili da su sve žrtve mlađe od 21 godine.

Policija još uvek nije privela osumnjičene, a veruje se da je u napadu učestvovalo više napadača.

Prema navodima kancelarije šerifa okruga Pirs, pucnjava je izbila nakon što su komšije prijavile buku oko 22 časa. Na zabavi je, prema svedočenjima, bilo više od 100 ljudi. Haos je nastao nešto kasnije, a prvi izveštaji o pucnjavi stigli su u 00:24, kada su meci pogodili nekoliko kuća i vozila, prenosi kanal "King5".

Očevici tvrde da su primetili upotrebu droge i sukobe među maloletnicima pre nego što je došlo do pucnjave. Prva pronađena žrtva bio je mladić pogođen mecima – uprkos pokušajima prisutnih da mu pomognu, proglašen je mrtvim na licu mesta. Petoro ranjenih osoba samostalno je otišlo u bolnicu, ali je jedna od njih kasnije podlegla povredama. Preostale četiri osobe zadobile su teške povrede, ali se očekuje njihov oporavak.

Identitet žrtava još nije zvanično objavljen, ali prema nezvaničnim informacijama, najmlađa među njima imala je samo 16 godina.

Policija je pokrenula istragu, a forenzički timovi su osigurali mesto zločina. Do sada su pronađena dva komada oružja, a zvaničnici ne isključuju mogućnost da se pojave dodatne žrtve koje još nisu potražile medicinsku pomoć.

Ovaj događaj je još jedan sumorni podsetnik na to koliko brzo zabava može izmaći kontroli i pretvoriti se u tragediju - izjavio je portparol šerifove kancelarije.

(DailyMail)

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)