ŠTA SPREMA PENTAGON? SAD iz budžeta izdvojile 11 milijardi za novi osvajački rat!
"Zapadne zemlje žele da iskoriste informaciju i njene nosioce, a radi se o velikom broju podataka i softverima preko kojih se prenose, kako bi sebi potčinile nepoželjne vlade posredstvom sajber napada", rekao je on.
Diplomata je naglasio da američka Vlada u ovom cilju izdvaja „ogroman novac“ na godišnjem nivou.
Siromolotov je istakao da je "administracija američkog predsednika Džozefa Bajdena u oktobru po prvi put u svojim objavljenim doktrinalnim dokumentima proglasila ceo svet i globalni informacioni prostor sferom svojih interesa".
Rusija uskoro predstavlja svoja dostignuća
Komentarišući Rezoluciju o međunarodnoj informacionoj bezbednosti koju je početkom decembra usvojila Generalna skupština Ujedinjenih nacija, on je ocenio da je najvažnije u njoj "podrška aktivnostima Radne grupe UN otvorenog sastava za pitanja bezbednosti u oblasti korišćenja informaciono-komunikacionih tehnologija za 2021-2025".
"Njen ključni zadatak da ne dopusti da se informacioni prostor pretvori u polje za sukobljavanje država", smatra diplomata.
Siromolotov je takođe najavio da će ruska strana uskoro dostaviti na razmatranje međunarodnoj zajednici svoja dostignuća o univerzalnim i obavezujućim sporazumima za sve u oblasti međunarodne informacione bezbednosti.
Istovremeno, dodao je, „protiv grupe su SAD i njihovi saveznici“, jer im se ne sviđa ravnopravnost država i mogućnost da svaka delegacija blokira bilo koju odluku ukoliko se smatra napadom na suverenitet.
Ruski zvaničnik je takođe skrenuo pažnju da zapadne zemlje nameću svoje IT proizvode ne vodeći računa o potrebama i prioritetima korisnika.
Diplomata je ranije za Sputnjik izjavio da je nakon početka specijalne vojne operacije Rusije u Ukrajini, broj sajber napada na ruske informacione resurse i infrastrukturne objekte višestruko porastao. Napadi, istakao je on, dolaze pre svega iz zemalja Severne Amerike i Evropske unije.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)