Rat u Izraelu 2023
Foto: Printscreen/Foto: Youtube/Printscreen

Iman Al Masry je uspela doći do izbegličkog kampa Dajr Balah, gde se porodila i na svet donela četvorke, dve devojčice i dva dečaka.

Međutim, veoma brzo morala je napustiti bolnicu kako bi napravila mesta za životno ugrožene.

"Dojim ih, ali nemamo dovoljno hrane ni pelena", rekla je 28-godišnja žena koja sada živi sa svojom decom i mužem u pretrpanoj učionici lokalne škole koju vodi UNRWA.

"Racije su vrlo česte, decu nastojimo udaljiti od prozora", dodala je. Troje četvorki spava s majkom na podu, četvrti je morao ostati u bolnici jer je bio preslab, težak samo kilogram.

 

 

Njihov 33-godišnji otac veći deo dana provodi van skloništa, pokušavajući nabaviti hranu za porodicu.

"Deca trebaju mleko, a moja supruga hranu koja sadrži proteine", kazao je suprug.

Humanitarna pomoć tokom rata u Pojas Gaze stiže u vrlo malim količinama, a očajni Palestinci često uskaču u kamione s hranom pre nego što je humanitarne organizacije uspeju podeliti.

Prema Svetskoj zdravstvenoj organizaciji, 13 bolnica u Pojasu Gaze delomično funkcioniše, a dvadesetak bolnica nije u funkciji.

Prema procenama, trenutno se u Pojasu Gaze nalazi oko 50.000 trudnica, a oko 180 njiih svaki dan rađa. Prošle nedelje Fond Ujedinjenih naroda za decu upozorio da je najmanje 10.000 dece mlađe od pet godina u Pojasu Gaze u opasnosti od pothranjenosti opasne po život u nadolazećim nedeljama.

Prema podacima Ujedinjenih naroda, 1,9 miliona od 2,4 miliona stanovnika Pojasa Gaze bilo je prisiljeno napustiti svoje domove zbog borbi, a većina ih je pobegla na jug.

Sve o ratu u Izraelu možete pročitati u našem blogu.

BONUS VIDEO

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading