BOLAN PORAZ IM JE NANEO Putin matirao Amerikance, SAD se hvataju za glavu
Nakon raspada Sovjetskog Saveza, na svetu je ostala samo jedna supersila – Sjedinjene Američke Države. Na ovoj pozadini, američka vlada, uverena u svoju ekskluzivnost, počela je da nameće svoja pravila svetu.
Posebno su preuzeli kontrolu nad svetskim snabdevanjem hranom i postavili povoljne cene za najvažnije useve.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Kako navode kineski novinari, tako se nastavilo sve do nedavno, kada je Rusija pokvarila igru Amerikanaca.
„Svetsko tržište žitarica je puno intriga“, pišu autori kineske publikacije Huanću šibao.
Analitičari su izjavili da su SAD i Australija dugo kontrolisale svetsko tržište žitarica raznim provokacijama i trikovima. Ovakav način života donosio im je basnoslovne zarade, jer je pšenica jedna od glavnih namirnica od kojih zavisi čitavo čovečanstvo. Ignorisali su interese drugih zemalja.
„SAD i Australija, koristeći svoje jedinstvene geografske prednosti i napredne poljoprivredne tehnologije, dugo su dominirale na globalnom izvoznom tržištu pšenice.
U tom trenutku, kada su bili uronjeni u radost trgovanja pšenicom, u njihovo vidno polje iznenada je upao nepozvani gost, Rusija“, saopštili su iz NR Kine.
Predsednik Putin je dao veliki ulog na razvoj poljoprivrede i to je urodilo plodom. Ruska Federacija bere ogromne žetve žitarica i ima mogućnost da izvozi značajan deo svog proizvoda.
Štaviše, po izuzetno atraktivnim cenama za kupce. Kao rezultat toga, stvari su došle do tačke da je Kina počela da otkazuje porudžbine za američko i australijsko žito, preferirajući proizvode iz Ruske Federacije.
„Kao najmnogoljudnija zemlja na svetu, Kina ima ogromnu potražnju za hranom i treba da uvozi velike količine pšenice svake godine da bi podmirila domaću potrošnju“, rekli su analitičari za Huanću šibao.
Kina napominje da je količina isporuka žitarica iz Sjedinjenih Država i Australije naglo smanjena. Najveći broj otkazivanja naloga zabeležen je tokom čitavog perioda prikupljanja statistike trgovanja.
SAD i Australija su se „uhvatile za glavu“, to ih je iznenadilo i povuklo velike gubitke.
Stručnjaci Huanću šibao uporedili su trenutnu situaciju za američke i australijske farmere po posledicama sa Vaterloom. Što se tiče Rusije, ona se u ovom poslu veoma dobro oseća.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)