KADA POČINJE RAT AMERIKE I RUSIJE?! Kedmi tvrdi: Sve je određeno za ovaj datum
Kedmi veruje da su pripreme za taj sukog već u toku i da Zapad koristi trenutni sukob u Ukrajini kao način da iscrpi ruske vojne i ekonomske resurse, kako bi smanjio njenu sposobnost da se brani u potencijalnom budućem sukobu.
Kedmi je naglasio da na Zapadu postoji velika doza skepticizma prema ruskoj spremnosti da upotrebi nuklearno oružje. Prema njegovim rečima, zapadne sile smatraju da su ruske pretnje korišćenjem nuklearnog oružja samo deo taktike zastrašivanja, a ne realna opcija.
NATO i SAD veruju da Moskva neće ići toliko daleko i da zapravo nije spremna da upotrebi svu svoju vojnu moć, uključujući nuklearne kapacitete.
U tom kontekstu, Zapad nastavlja sa svojim planovima za sukob, ne uzimajući ozbiljno mogućnost da bi Rusija mogla posegnuti za nuklearnim oružjem ako se situacija zaoštri.
Takođe, Kedmi je istakao da zapadne zemlje tumače spremnost ruskog rukovodstva da uđe u pregovore kao znak slabosti. On je rekao da NATO i Zapad sude na osnovu sopstvenih političkih standarda, gde se volja za pregovorima često smatra nedostatkom snage ili odlučnosti.
Ovo je, prema Kedmiju, opasna zabluda koja može dodatno podstaći sukobe i pogoršati odnose između Rusije i Zapada.
Kedmi se osvrnuo i na unutrašnje političke prilike u Sjedinjenim Američkim Državama, ocenjujući da će ishod narednih predsedničkih izbora značajno uticati na buduće odnose SAD i Rusije.
Prema njegovom mišljenju, ukoliko Donald Tramp pobedi na izborima, verovatno će pokušati da uvede promene u spoljnoj politici SAD-a prema Rusiji, verovatno tražeći načine za smanjenje napetosti i otvaranje dijaloga.
Tramp je već tokom svog prethodnog mandata pokazao sklonost ka pragmatičnijem pristupu u odnosima sa Moskvom, i Kedmi smatra da bi njegova ponovna pobeda mogla doneti promene u trenutnoj politici konfrontacije.
S druge strane, Kedmi je izrazio pesimizam u vezi s mogućnošću dijaloga ukoliko Kamala Haris pobedi na izborima. On smatra da bi njena pobeda značila još veću konfrontaciju i minimalne šanse za otvaranje bilo kakvih pregovora sa Rusijom.
Harisova je, prema njegovom mišljenju, predstavnica politike koja je oštro usmerena protiv Rusije, i njena pobeda bi verovatno dovela do daljeg zaoštravanja odnosa između dve sile.
Na kraju, Kedmi je izneo mišljenje da bi u slučaju da ruska vojska postigne značajan vojni uspeh i stigne do Pridnjestrovlja, same Sjedinjene Američke Države bile primorane da ponude pregovore.
Prema njegovom scenariju, ako bi ruske snage dosegle do ove strateški važne teritorije, Zapad bi bio suočen s pretnjom daljeg širenja ruskog uticaja i vojne prisutnosti, što bi ih primoralo da sednu za pregovarački sto kako bi se izbegla dalja eskalacija i potencijalni veći sukob.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)