Iran kupuje Sputnjik V, a uskoro pokreće njenu proizvodnju


Shutterstock/JHDT Productions
"Sporazum o kupovini i zajedničkoj proizvodnji Irana i Rusije potpisan je juče, i prema dogovoru postignutom sa šefom Ruskog fonda za direktna ulaganja, prva serija vakcine biće poslata u Iran do 7.februara “, rekao je Džalali agenciji IRNA, prenosi TAS S.
On je najavio i da će delegacija iranskog Ministarstva zdravlja u narednih deset dana doputovati u Moskvu kako bi razgovarala o proizvodnji ruske vakcine u Iranu.
Ministar spoljnih poslova Irana Mohamad Džavad Zarif rekao je ranije da su iranske vlasti odobrile vakcinu Sputnjik V.
U avgustu 2020. godine Rusija je postala prva država koja je registrovala vakcinu protiv korona virusa pod nazivom Sputnjik V, koju je razvio Nacionalni istraživački centar za epidemiologiju i mikrobiologiju "Gamaleja“.
Zahtevi za kupovinu vakcine primljeni su iz više od 50 zemalja, navodi agencija.
Pročitajte: