Koronavirus
Tanjug
Koronavirus

Tanjug

Koronavirus, Foto: Tanjug

Prema istraživanju, pacijent je bio 33-godišnji muškarac dobrog zdravlja. Kada se prvi put zarazio, tri dana je trpeo kašalj, grlobolju, temperaturu i glavobolju.

Koronavirus

Tanjug/AP

Koronavirus, Foto: Tanjug/AP

Četiri i po meseca kasnije, vratio se u Hong Kong iz Španije preko Velike Britanije, kada je testiran pozitivan tokom ulaska na aerodrom Hong King, 15. avgusta.

Ponovo je hospitalizovan, ali nije imao simptoma tokom tog perioda.

PROČITAJTE JOŠ:

Komentari (2)

Milibrot

24.08.2020 17:42

Pa, normalno, jer PCR test nije uopšte test za koronu, već test za grupu respiratornih virusa, i taj PCR test uopšte ne prepoznaje koji od tih respiratornih virusa je u pitanju. Tako, da, PCR kojim vas testiraju ne može da potvrdi da li imate koronu, ili ne. Potvrđuje da imare respiratorni virus, ali ne zna se koji od njih. Uostalom kako uopšte neko može da vas testira nekim odavno postojećim testom na virus koji se, navodno, prvi put pojavio i o kojem se još uvek ništa ne zna?

slava

24.08.2020 19:19

@Milibrot - Sedi, jedan. Da te naucim: Pcr dokazuje prisustvo odredjenog I specificnog genetskog materijala, u ovom slucaju, rna korona virusa. Verovatno je ovaj tip pokupio ponovo virus negde na putu, dan- dva pre testa, i zato je bio pozitivan, a onda je njegov imunitet odradio posao.