PREGOVORI U TOKU Rubio razgovarao sa Lavrovom o sledećim mirovnim koracima

"Posle posete specijalnog izaslanika Vitkofa Moskvi 25. aprila, sekretar je ruskom kolegi podvukao sledeće korake u mirovnim pregovorima Rusije i Ukrajine i potrebu da se rat sada okonča", ističe se u saopštenju.
Stejt department napominje da su SAD "ozbiljne u pogledu olakšavanja okončanja ovog besmislenog rata".
Ruski mediji preneli su da je Lavrov razgovarao sa američkim državnim sekretarom o ključnim aspektima rusko-američkog političkog dijaloga, koji se u poslednje vreme značajno intenzivirao.
Kako je saopštilo Ministarstvo spoljnih poslova Rusije, razgovor je predstavljao nastavak produktivne razmene mišljenja, a glavna pažnja posvećena je ukrajinskoj krizi.
- U nastavku razgovora koji je 25. aprila vodio predsednik Rusije Vladimir Putin sa specijalnim izaslanikom predsednika SAD Stivenom Vitkofom, Lavrov i Rubio naglasili su važnost konsolidacije postojećih preduslova za početak pregovora sa ciljem usaglašavanja pouzdanog puta ka dugoročnom i održivom miru - navodi se u saopštenju ruskog ministarstva.
Dodaje se da su se šef ruske diplomatije i državni sekretar SAD tokom razgovora dotakli i drugih međunarodnih tema.
(Tanjug)
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)